16. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Sabiedrība » Bukmeikeri: Sandis Ozoliņš Saeimā neiekļūs
Bukmeikeri: Sandis Ozoliņš Saeimā neiekļūs
Autors: Andris Jurkevics / BIZNESS.LV / 29. maijs 2014, 12:05
Tikko karjeru beigušais hokejists Sandis Ozoliņš Saeimā neiekļūs, prognozē bukmeikeri. Betsafe uzskata, ka partijas „Latvijas Attīstībai” vadītāja Eināra Repšes zemo popularitāti nespēs glābt arī slavenības, un tādēļ partijai 5% barjeru vēlēšanās pārvarēt neizdosies.


Sanda Ozoliņa iespējas tikt ievēlētam rudenī gaidāmajās 13. Saeimas vēlēšanās Betsafe ir novērtējis vien ar 30% iespējamību (koeficents 2,95), savukārt Ozoliņa palikšanu ārpus 100 deputātu loka totalizators novērtējis ar 70% iespējamību (koeficents 1,35). Tam par iemeslu ir partijas zemais reitings un lielā konkurence.

„Repšes trešo piegājienu politikai publika uztver skeptiski. Eiropas Parlamenta vēlēšanas parādīja, ka partijai ir maz atbalstītāju, arī ar visnotaļ populārā Andreja Žagara tēlu priekšgalā. Turklāt Saeimas vēlēšanās būs ļoti liela konkurence par balsīm, kas neaizies lielajām partijām. Ar jaunu partiju vēlēšanās startēs Ingūna Sudraba, tāpat cīņā iesaistīsies Latvijas Reģionu partija. Maz ticams, ka Ozoliņa tēls spēs pacelt „Attīstību” pāri 5% barjerai. Turklāt arī paši hokeja fani par Ozoliņa lēmumu pagaidām jūtas neizpratnē, un nekas neliecina, ka viņu balsis tagad automātiski būs par Repši,” skaidro bukmeikers Roberts Egle.

Latvijā iepriekš ir bijuši vairāki gadījumi, kad sportisti kandidē vēlēšanās. Visveiksmīgākais ir bijis basketbolists un treneris Vilis Krištopans, kurš nedaudz ilgāk par pusgadu pabija arī Ministru prezidenta krēslā. Populārs bija arī svarcēlājs Viktors Ščerbatihs, kurš no Zaļo un Zemnieku savienības Zemgales saraksta 18. vietas vēlēšanās spēja pakāpties uz piekto. Tāpat šobrīd jau trešo sasaukumu, Saeimas deputāta mandāts ir bijušajam Latvijas izlases futbolistam Mihailam Zemļinskim no „Saskaņas Centra”. Tomēr, Ozoliņa situācija ir atšķirīga.

„Pieredze rāda, ka sportisti var būt veiksmīgi vēlēšanu kandidāti, ja tie pievienojas partijām ar jau esošu vēlētāju atbalstu. Ja cilvēks sev ierastas partijas sarakstā ierauga kādu labi zināmu vārdu, visdrīzāk viņš ievilks arī krustu par šo personu vēlēšanās. Tomēr Sandim Ozoliņam uz pleciem ir savākt balsis par pašu „Attīstību”, nevis plusus pie sava vārda, un tas ir daudz grūtāks uzdevums,” papildina Robert Egle.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Betsafe, Saeima, Sandis Ozoliņš

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats