16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ušakovs mēģina izskaidrot Saskaņas neveiksmi vēlēšanās
Ušakovs mēģina izskaidrot Saskaņas neveiksmi vēlēšanās
Autors: NRA.lv / 26. maijs 2014, 17:57
Rīgas domes vadītājs un partijas Saskaņa līderis Nils Ušakovs sociālajos tīklos izplatījis paziņojumu, kurā skaidro sava politiskā spēka neveiksmīgo startu Eiropas Parlamenta vēlēšanās.


Eiroparlamenta vēlēšanas partijai Saskaņa bija svarīga un ļoti nopietna mācība. Mums – „Saskaņas” partijai un man personīgi – neizdevās pārliecināt savus atbalstītājus un vēlētājus, ka šīs vēlēšanas ir svarīgas. Ka ir svarīgi atnākt līdz iecirknim un nobalsot.

Tas nebija viegls uzdevums, jo Latvijas iedzīvotājiem kopumā un arī mūsu vēlētājam maz interesē Eiroparlaments. Tomēr tas, protams, nav attaisnojums tam, ka mēs šo uzdevumu neizpildījām. Un jo īpaši uz tā fona, ka „Vienotībai” un Nacionālajai apvienībai savu vēlētāju mobilizēt izdevās.

Mēģināšu ar Rīgas piemēru paskaidrot to, ko nozīmē zema aktivitāte. Rīgas domes vēlēšanās pagājušajā gadā par „Vienotību” un Nacionālo apvienību kopumā nobalsoja apmēram 73 000 cilvēki. Turklāt „Vienotība” komanda pagājušajās vēlēšanās bija ļoti vāja. Šogad Rīgā par „Vienotību” un Nacionālo apvienību nobalsoja 75 000. Neskatoties uz to, ka „Vienotībai” šoreiz bija zvaigžņu komanda, pieaugums ir minimāls. Var teikt, ka pat neskatoties uz Ukrainas krīzi, abām labējo nacionāļu partijām atbalstītāju skaits nav pieaudzis.

Taču velēšanu aktivitāte Rīgā samazinājās no 233 000 līdz 145 000 - tā „Vienotība” kļuva par čempionu. Rezultāts šoreiz ir tas, ka bez Dombrovska un Kalnietes uz Eiroparlamentu dosies arī Pabriks un Kariņš. Bet „Saskaņu” pārstāvēs tikai Andrejs Mamikins.

Mēs visi pārdzīvosim to, ka Latvijā vairs nebūs Pabrika un Kariņa. Mēs pārdzīvosim arī to, ka Mamikinam nāksies strādāt par diviem – trijiem.

Galu galā, ne tikai Latvijā vēlēšanu rezultāti ir pārsteigums. Francijā negaidot ir uzvarējuši ultralabējie, mūsu netālajā kaimiņvalstī Dānijā – galējie nacionālisti.

Taču oktobrī, kad Latvijā notiks parlamenta vēlēšanas, zema aktivitāte var radīt pavisam citas, nopietnas sekas – antisociālas vērtības mūsu valstī var sākt valdīt pilnībā. To nedrīkst pieļaut!

Vienlaikus es esmu priecīgs, ka vēlētāji atbalstīja Andreju Mamikinu. Viņa ievēlēšana iezīmē jaunu tendenci „Saskaņas” partijā. Partija piesaista – un piesaistīs vēl dedzīgāk – jaunus, talantīgus un aktīvus biedrus. Cilvēkus, kuriem ir tuvas mūsu vērtības – sociāli atbildīga politika, latviešu un nelatviešu kopā strādāšana.

Tas nozīmē, ka nevienam no partijas „vecbiedriem” nav garantēta automātiska ievēlēšana vai pārievēlēšana – neskatoties ne uz kādiem pašiem nenoliedzamākajiem iepriekšējiem nopelniem. Kļūs stiprāka iekšējā konkurence partijā. Aktivitāte aktivitātes dēļ, kas ne vienmēr izceļas ar gudrību, nedos priekšrocības, tās dēļ varēs saņemt arī negatīvu atzīmi.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nils Ušakovs, Saskaņa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats