30. septembris, Sestdiena
Vārda dienas: Elma, Menarda
Sākuma lapa » Sabiedrība » Aprīlī būtiski samazinājies SC reitings
Aprīlī būtiski samazinājies SC reitings
Autors: IR.lv / 27. aprīlis 2014, 21:21
Aprīlī populārākais politiskais spēks joprojām bija apvienība "Saskaņas centrs" (SC), tomēr tās reitings salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi sarucis par 4,6 procentpunktiem, liecina "Latvijas faktu" aptauja, vēsta LETA.


"Latvijas faktu" vadītājs sociologs Aigars Freimanis aģentūrai LETA pastāstīja, ka 16,8% respondentu aprīlī būtu gatavi balsot par SC, tad seko "Vienotība" ar 16,1% atbalstu, bet trešais populārākais politiskais spēks aprīlī ir Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuru būtu gatavi atbalstīt 8,6% vēlētāju.

"Vienotības" popularitāte aprīlī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 2,5 procentpunktiem, bet atbalsts ZZS samazinājās par 1,1 procentpunktu. Par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK Saeimas vēlēšanās aprīlī būtu gatavi balsot 6,3% vēlētāju, bet martā šo partiju atbalstīja 6,6% vēlētāju, raksta IR.lv.

Pārējās partijas aprīlī nepārsniegtu 5% barjeru, kas jāpārvar iekļūšanai Saeimā. No parlamentā ievēlētajiem spēkiem viszemākais atbalsts saglabājas Reformu partijai, kurai reitings ir 1,2%, kas ir tikpat, cik martā. Par partiju, kuras sarakstā būs bijusī valsts kontroliere Inguna Sudraba, balsotu 2,8% aptaujāto, partiju "Latvijas attīstībai" atbalstītu 1,7% respondentu, bet Aināra Šlesera pārstāvēto partiju "Vienoti Latvijai" - 1,4% vēlētāju.

Vēl 29,9% aptaujāto atbildēja, ka nezina, par ko balsotu, bet 12,5% respondentu atzina, ka vēlēšanās nepiedalītos. Martā 12,8% pilsoņu atbildēja, ka vēlēšanās nepiedalītos, bet 28% nebija izlēmuši, par ko balsotu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Aigars Freimanis, Latvijas fakti, Saskaņas centrs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats