30. novembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Andrejs, Andrievs, Andris
Sākuma lapa » Sabiedrība » 70% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta PBK iespējamo slēgšanu
70% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta PBK iespējamo slēgšanu
Autors: NRA.lv / 7. aprīlis 2014, 15:37
70% Latvijas iedzīvotāju neatbalsta Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) ideju par "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK) iespējamo slēgšanu. Tikai 7% pilnībā pauž atbalstu tādam risinājumam. To apliecina š.g. marta vidū sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.


NEPLP nesen publiski paziņoja, ka plāno pieņemt lēmumu par atsevišķu Krievijas televīzijas kanālu, tajā skaitā "Pirmā Baltijas kanāla" (PBK), slēgšanu. Pilnībā pret PBK iespējamo slēgšanu iebilst 50% aptaujāto respondentu, vēl 20% to drīzāk neatbalsta. Savukārt 7% no valsts iedzīvotājiem ir noskaņoti drīzāk atbalstīt radikālus risinājumus, bet 7% ir par kanāla atslēgšanu. 16% respondentu nav noteiktas pozīcijas šajā saistībā.

SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš: "Pārāk nepārsteidz dati, kas liecina, ka pret PBK slēgšanu iestājas absolūts vairākums (90%) krieviski runājošo Latvijas iedzīvotāju. Taču aptauja atklāj, ka arī vairāk nekā puse latviski runājošo (57%) nevēlas šī kanāla slēgšanu".

59% no respondentiem, kuri neatbalsta PBK slēgšanu, ir pārliecināti, ka tā būtu "vārda brīvības ierobežošana un cenzūra, kas nav pieļaujami demokrātiskā valstī". Puse no aptaujātajiem (50%) uzskata, ka tāda rīcība provocētu nacionālo neiecietību un naidu. 48% atzīst, ka tas samazinātu izklaidējošo raidījumu (šovu, seriālu un citu programmu) piedāvājumu Latvijas skatītājiem. 45% pauž viedokli, ka tāda rīcība būtu vēršanās pret Latvijas krievvalodīgajiem iedzīvotājiem.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: NEPLP, PBK, SKDS

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats