16. aprīlis, Piektdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Sabiedrība » Vēršas ar svarīgu atgādinājumu pie iedzīvotājiem, kuri sargā savu naudu
Vēršas ar svarīgu atgādinājumu pie iedzīvotājiem, kuri sargā savu naudu
Autors: Apollo.lv / 27. marts 2014, 14:23
Savu personas datu sargāšana internetā ir arī savas naudas sargāšana, tādēļ datoru lietotājiem vajadzētu rūpīgi izvērtēt nepazīstamu adresātu vai aizdomīgus e-pastus, iepazīties ar interneta drošības pamatlikumiem, kā arī pārliecināties, ka dators ir aprīkots ar kādu no jaunākajām antivīrusu programmu versijām, atgādina Latvijas Komercbanku asociācijas (LKA) pārstāve Baiba Melnace.


Viņa atgādina, ka banka nekad klientam pati nezvanīs un nerakstīs ar lūgumu pateikt, atsūtīt vai ievadīt pilnu paroli vai kodu, vēl jo vairāk neprasīs ievadīt visus kodu kartes vai vairākus kodu kalkulatora kodu, raksta Apollo.lv.

Tāpat svarīgi ņemt vērā, ka pielikumi tiek izmantoti datoru inficēšanai ar vīrusiem. «Atcerieties, ka krāpnieki izmanto psiholoģiskus paņēmienus un var viltus vēstuļu saturā izmantot dažādas tēmas – sākot no interesantām mediju ziņām un beidzot ar draudiem par nodokļu parādiem. Tāpēc uzmanīgai attieksmei pret e-pastu atvēršanu, kas satur pielikumus, jābūt normālai rīcībai internetā,» uzsver LKA pārstāve.

Asociācijā norāda, ka nekad nevienam nevajadzētu dot savas internetbankas paroles un kodus no kartes vai kalkulatora - arī ne mammai, bērniem, vīriem, ne pa telefonu un ne pa e-pastu.

Asociācijā norāda: «Regulāri atjaunojiet datora antivīrusa aizsardzību un atcerieties, ka datorvīrusi internetizētajā laikmetā ir ikdienas parādība un arī rūpēm par aizsardzību pret tiem jābūt ikdienas «interneta drošības higiēnas» pamata sastāvdaļai.»  
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Baiba Melnace, drošība, LKA, nauda

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats