23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Sabiedrība » Reirs: Krievijas maigā vara, militāra agresija un teritoriju aneksija atrodas soļa attālumā
Reirs: Krievijas maigā vara, militāra agresija un teritoriju aneksija atrodas soļa attālumā
Autors: Apollo.lv / 24. marts 2014, 15:39
Lai pārrunātu situāciju Ukrainā, Saeimas Baltijas Asamblejas Latvijas delegācijas vadītājs Jānis Vucāns (ZZS), delegācijas vadītāja vietnieks Jānis Reirs (V) un Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētājs Ojārs Ēriks Kalniņš (V) pirmdien tikās ar Ziemeļu Padomes prezidenti Karīnu Ostrēmu un viceprezidentu Hansu Valmarku.


«Ukraina mums māca, ka maigā vara un militāra agresija, pat teritoriju aneksija atrodas soļa attālumā. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc mēs Latvijā situāciju Ukrainā uztveram ar lielām bažām. Arī Latvijā Krievija šobrīd īsteno daudzdimensionālu maigās varas politiku – ar plašsaziņas līdzekļu, skolu, sporta pasākumu un kultūras apmaiņas palīdzību,» pauda Baltijas Asamblejas delegācijas vadītāja vietnieks Reirs, tiekoties ar Ziemeļu Padomes prezidenti un viceprezidentu, raksta Apollo.lv.

Reirs Ziemeļu Padomes pārstāvjiem uzsvēra, ka jau janvārī notikušajās Saeimas ārlietu debatēs ir norādījis - agresija Ukrainā ir uzskatāma par likumsakarīgu turpinājumu masīvai Krievijas maigās varas īstenošanai Ukrainā pēdējo gadu desmitu laikā.

«Šobrīd Krievija mēģina pārzīmēt Eiropas robežas, kādas tās pastāvēja pēc Aukstā kara beigām,» sacīja Reirs. «Tas, cik tālu Krievija ies, tagad ir atkarīgs no starptautiskās sabiedrības spējas reaģēt.»

Baltijas Asamblejas delegācijas vadītāja vietnieks sarunā uzsvēra, ka Krievija ir metusi izaicinājumu starptautisko tiesību nozīmei un Rietumu drošības sistēmai kopumā.

Reirs sarunā norādīja uz godīgu vēlēšanu, kas plānotas 25. maijā, nozīmi turpmākajā politisko notikumu attīstībā Ukrainā, vienlaikus paužot bažas, ka Krievija vēlēšanu norisi mēģinās traucēt.

Reirs uzskata, ka Eiropas vēsture un pašreizējā situācijā Ukrainā rāda, ka diplomātiskie līdzekļi ir pārāk vāji, lai atrisinātu bezprecedenta agresijas aktu.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Jānis Reirs, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats