22. maijs, Trešdiena
Vārda dienas: Emīlija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ušakovs un Ameriks cer turpināt uzvaras gājienu valstī
Ušakovs un Ameriks cer turpināt uzvaras gājienu valstī
Autors: Jānis Lasmanis / NRA.LV / 17. marts 2014, 11:29
Saskaņas centra (SC) un tā satelītu ideoloģiskajiem pretiniekiem dots vēl viens brīdinājums par nepieciešamību apvienot spēkus pirms šā rudens Saeimas vēlēšanām.


SC līderis Nils Ušakovs sadarbībā ar savu Rīgas domes partneri Gods kalpot Rīgai (GKR) apņēmies valstī ieviest tādu pašu politiski saimniecisko modeli, kāds pašlaik funkcionē galvaspilsētā, raksta NRA.lv.

To, ka GKR un SC tandēmam jāapvieno spēki, lai pārņemtu varu valstī, N. Ušakovs uzsvēra, uzrunājot domubiedrus GKR kongresā. Turklāt viņš uzskata, ka tie nav tikai sapņi par Saeimas vairākuma iegūšanu, bet pat pienākums pret vēlētājiem un valsts iedzīvotājiem, jo tikai GKR un SC nedienās pārbaudītā draudzība un saimnieciskais gars spēs glābt politisko konkurentu nomocīto valsti no milztošajām problēmām.

Arī GKR līderis Andris Ameriks kongresā necentās slēpt abu politisko spēku savstarpējās simpātijas, kas, pēc viņa domām, pierādījušas, ka latvieši spēj balsot par krieviem, bet krievi par latviešiem.

Abu partiju līderu optimistiskās uzrunas gan mazliet atšķaidīja GKR kongresa lēmums, ka partija 12. Saeimas vēlēšanās gan piedalīsies, taču tās dalības krāsas vēl nav skaidras, jo ar savu sarakstu GKR nestartēs, taču partneru izvēle tās biedriem netiks uztiepta. Proti, kongresa dalībnieki atbalstīja partijas biedru dalību precīzi neidentificētu sadarbības partiju sarakstos, ja par to tiks panāktas attiecīgas vienošanās. Šāds lēmums par nepersonalizētu dalību vēlēšanās pieņemts, «redzot Saeimas un valdības ignoranci pret pašvaldību problēmām».

GKR uzskata, ka Latvijas politikā valda «daudz ultimātu, sarkano līniju un lieku ambīciju. (..) Politisko muskuļu demonstrēšanas ēnā paliek cilvēku likteņi. Partija Gods kalpot Rīgai par savu galveno uzdevumu izvirza spēju sadarboties un aizstāvēt ikviena intereses. Sadarbība mūsdienu Latvijas politikā ir reta parādība, taču tieši sadarbība raksturo Rīgu. Spēja kopā ar citiem politiskajiem spēkiem konstruktīvi diskutēt par darāmajiem darbiem ir devusi Rīgai stabilitāti un attīstību. Spēja pildīt dotos solījumus un ievērot katra intereses neatkarīgi no tautības, reliģiskās piederības vai politiskās pārliecības ir un būs partijas Gods kalpot Rīgai darbības galvenais vadmotīvs», norāda partijas pārstāvji.

Interesanti, ka saskaņā ar vadītāja redzējumu visu sabiedrību satraucošā legālo narkotiku problēma nav atrisināma Vienotības un to koalīcijā pavadošo partiju dēļ. Neiedziļinoties šīs apsūdzības niansēs, A. Ameriks arī asi kritizēja valdību par to, ka tā nav devusi iespēju Eiropas Savienības naudu novirzīt Salu tilta remontam, un kā arguments esot minēts fakts, ka pēc diviem gadiem Rīgas domnieki griezīs svētku lentītes, savukārt tas neesot Vienotības interesēs. Tieši tāpēc esot jāiet uz Saeimu, lai politiķus vestu pie prāta.

GKR kongress pieņēma arī rezolūciju par situāciju Ukrainā. Līdzīgi savam sadarbības partnerim galvaspilsētas pašvaldībā, GKR iestājas par Ukrainas vienotību, teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu, ir nosodāmi. GKR uzskata, ka Ukrainas krīze jārisina saskaņā ar Apvienoto Nāciju Organizācijas statūtiem un starptautisko tiesību normām. Atšķirībā no valsti vadošajām partijām arī GKR uzsver, ka jebkura agresija – arī proeiropeiskā – ir nosodāma.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Ameriks, Nils Ušakovs, Saskaņas centrs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats