23. jūnijs,
Vārda dienas: Līga
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kažociņš: Taktiski Krievijai veicas labi, bet stratēģiski – ļoti bēdīgi
Kažociņš: Taktiski Krievijai veicas labi, bet stratēģiski – ļoti bēdīgi
Autors: Apollo.lv / 7. marts 2014, 12:34
Bijušais Satversmes aizsardzības biroja (SAB) vadītājs Jānis Kažociņš pauž pārliecību, ka Krievija nebija izvērtējusi, kā rīkosies pēc tam, kad tās karaspēks būs iegājis Ukrainā, tāpēc tagad lielvalstij būs grūti atrisināt šo krīzi.


Sarunā LNT raidījumā «900 sekundes» Kažociņš stāstīja, ka Rietumvalstis nav spējušas saprast, kāpēc Krievijas prezidents Vladimirs Putins tik ļoti grib panākt, lai Ukraina būtu ciešs Krievijas sabiedrotais, raksta Apollo.lv.

«Neesam novērtējuši, cik Putinam bija aizvainojoši, ka olimpiādes laikā viņš zaudēja to, ko [Ukrainas tuvināšanos Krievijai, nevis Eiropas Savienībai] viņš it kā pagājušā gada beigās jau bija ieguvis. Viss pēkšņi pagriezās otrādi,» komentēja Kažociņš.

Kažociņš uzsvēra, ka Putins vairākkārt attiecībā uz Ukrainu ir izteicies, ka ir divas valstis, bet viena tauta. «Putinam ir bail, ka tas, kas patlaban notiek Ukrainā, varētu notikt arī Krievijā,» atzīmēja viņš.

«Putina lielais projekts ir Eirāzijas savienība, bet  bez Ukrainas tā vienkārši nevar pastāvēt. Ienaidnieks viņam nav vajadzīgs, bet sadalīt Ukrainu arī nevar,» teic Kažociņš.

Bijušais SAB vadītājs arī sacīja, ka Krievija ir panākusi, ka tagad visas pasaules uzmanība ir pievērsta tai, bet lielvarai patlaban nav nojausmas, kā šo krīzi atrisināt. «Mans viedoklis, ka Krievija nav apsvērusi, kas notiks. Tā aktivizēja vienu no daudziem plāniem, bet tagad jādomā kā tikt ārā no šīs bedres. Taktiski Krievijai iet ļoti labi, bet stratēģiski ļoti bēdīgi. Krievijai nebija nekādas stratēģijas, kā rīkoties tālāk,» atzina Kažociņš.

Krievijas prezidentam šī krīze ir arī eksistences jautājums, ja viņš padosies Rietumiem, tad viņš pats ir zem jautājuma zīmes, piebilda Kažociņš.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Jānis Kažociņš, Krievija, SAB, Ukraina

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats