16. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Lida, Lidija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ar visvecākajiem auto braukā Ražuks un Vucāns; ar lepnākajām mašīnām lepojas Demiters un Zaķis
Ar visvecākajiem auto braukā Ražuks un Vucāns; ar lepnākajām mašīnām lepojas Demiters un Zaķis
Autors: NRA.lv / 21. februāris 2014, 16:30
"Sabiedrības par atklātību - Delna" veiktā analīze liecina, ka Saeimas deputātu privāto automašīnu vidū ir gan prestižu auto marku spēkrati, gan tautā iecienītas automašīnas. Deputātu iecienītākās auto markas Volvo, Volkswagen, Toyota un BMW.


Kādas automašīnas Saeimas deputātiem atrodas lietošanā vai īpašumā?

Saeimas deputātu par 2012.gadu iesniegtās VID amatpersonas deklarācijas liecina, ka populārākās markas braucamrīki, kas parlamentāriešiem atrodas īpašumā vai lietošanā, ir Volvo, Volkswagen, Toyota un BMW, raksta NRA.lv.

Trīs vecākās īpašumā esošās mašīnas ir R.Ražuka (RP) 1984.gada Ford Escort, A.Ašeradina (V) 1988.gada UAZ 31512 un J.Vucāna (ZZS) 1989.gada Renault 19. Arī V.Ķirsim (RP) īpašumā ir 1989.gada Mercedes Benz, tomēr konkrētās automašīnas modelis nav norādīts. Jaunākās īpašumā esošās automašīnas ir E.Demiteram (RP) 2012.gada Volvo HC60, A.Bērziņam (ZZS) 2011.gada VW Sharan, D.Zaķim (V) 2011.gada Volvo XC 60 un S.Dolgopolovam (SC) 2011.gada Toyota RAV4.

Vairākiem deputātiem īpašumā un lietošanā ir vairāk par vienu transportlīdzekli.

Krīzes laikā no 2008. līdz 2009.gadam 22 šobrīd esošie deputāti savā īpašumā iegādājās personīgo automašīnu, taču ne vienmēr tie ir bijuši jauni auto. Tikai četri deputāti iegādājušies privātās automašīnas pēc krīzes periodā - 2011. un 2012.gadā.

No visiem deputātiem deviņpadsmit deputātam nav deklarēts auto nedz īpašumā, nedz lietošanā. Šie deputāti ir Solvita Āboltiņa (V), Aija Barča (ZZS), Lolita Čigāne (V), Irina Cvetkova (SC), Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK), Andrejs Elksniņš (SC), Janīna Kursīte-Pakule (V), Ilmārs Latkovskis (VL-TB/LNNK), Aleksejs Loskutovs (V), Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Klāvs Olšteins (Pie frakcijām nepiederošs), Līvija Plavinska (V), Vladimirs Reskājs (Pie frakcijām nepiederošs), Inguna Rībena (V), Kārlis Seržants (ZZS), Edvards Smiltēns (V), Jānis Urbanovičs (SC), Valdis Zatlers (RP), Lelde Stumbre (VL-TB/LNNK).

Daļai no šiem deputātiem pienākas auto no Saeimas autoparka, lai pildītu darba pienākumus. Piemēram, tiesības izmantot Saeimas automašīnu ir Saeimas prezidija locekļiem, Saeimas frakcijām, frakciju un komisiju vadītājiem. Šīs automašīnas privātām vajadzībām teorētiski nevajadzētu izmantot, bet publiski pieejamā informācija liecina, ka deputāti šo noteikumu mēdz apiet.

Jāmin arī fakts, ka deputāti atkarībā no deklarētās dzīves vietas var pieteikties mēneša transporta kompensācijām. Kompensāciju minimālā un maksimālā summa ir atkarīga no deklarētās dzīvesvietas attāluma. Lielākās kompensācijas par transporta izdevumiem Saeimas otrajā darbības gadā saņēmis: Jānis Dūklavs (ZZS, šobrīd deputāts ieņem Zemkopības ministra amatu) ar 4751,51 LVL, Jānis Upenieks (pie frakcijām nepiederošs) ar 4483,36 LVL, Gunārs Bilsēns (RP) ar 4406,43 LVL, Ivans Ribakovs (SC) ar 4328,19 LVL un Inese Laizāne (VL-TB/LNNK) ar 3845,00 LVL. J.Dūklavam īpašumā un lietošanā ir pa vienai vieglajai automašīnai (2008.gada Mercedes Benz un 2000.gada Audi A4). J.Upeniekam lietošanā ir 1999.gada Toyota Camry Solara. G.Bilsēnam īpašumā ir 1998.gada Toyota Avensis. 2000.gada Mercedes Benz lietošanā atrodas I.Ribakovam. I.Laizānei lietošanā ir 1996.gada Volvo 940. 20 Saeimas deputāti Saeimas otrajā darbības gadā nav saņēmuši transporta kompensācijas.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Delna, mašīnas, politiķi, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats