15. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Airita, Arita, Sofija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Strauji uzlabojusies iedzīvotāju ticība valsts attīstībai pareizā virzienā
Strauji uzlabojusies iedzīvotāju ticība valsts attīstībai pareizā virzienā
Autors: Apollo.lv / 28. janvāris 2014, 11:09
Neskatoties uz pēdējo mēnešu notikumiem sabiedrības un politiskajā dzīvē, vairumā sabiedrības noskaņojuma indikatoru – gan kopējā noskaņojuma, gan tagadnes, gan pašreizējās ekonomiskās situācijas, gan arī ģimenes materiālā stāvokļa un tā prognožu vērtējumā – rādītāji uzlabojas, liecina jaunākā «DNB Latvijas barometra» pētījuma rezultāti.


Īpaši nozīmīgs optimisma kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par valsts attīstību. Pēc ievērojama krituma pagājušā gada oktobrī, kad vairāk nekā 60% aptaujāto norādīja, ka valsts attīstās nepareizā virzienā un šis indekss strauji nokritās līdz atzīmei -44, pēdējos divos mēnešos tas paaugstinājies par 22 punktiem, sasniedzot vienu no augstākajiem rādītājiem visā «DNB Latvijas barometra» pētījumu veikšanas vēsturē, raksta Apollo.lv.

Vienlaikus, analizējot citus ikmēneša iedzīvotāju noskaņojuma indikatorus, atklājas, ka optimisms par kopējo situācijas attīstību drīzāk balstīts iedzīvotāju personiskās situācijas uzlabošanās apsvērumos (pamazām uzlabojas rādītāji indikatoros par ģimeņu materiālās situācijas izmaiņām), nevis optimismā par makroekonomisko situāciju (šajos rādītājos nedaudz pieauguši pesimistiskie vērtējumi).

Kā viens no iespējamajiem iedzīvotāju optimisma iemesliem varētu būt šogad spēkā stājušās nodokļu izmaiņas, kas skar iedzīvotāju ieņēmumus (sociālā nodokļa iemaksas, minimālās algas pieaugums u.c.). Nodokļu izmaiņām un citiem valdības darba virzieniem, kā arī iedzīvotāju iespējām ietekmēt valsts pārvaldes lēmumus veltīta «DNB Latvijas barometra» tematiskā daļa.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: DNB Latvijas barometrs, pētījums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats