16. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latgales atbilde Ušakovam - Latgalieša karte
Latgales atbilde Ušakovam - Latgalieša karte
Autors: Antra Gabre, Āris Upenieks / NRA.lv / 27. janvāris 2014, 10:26
Solītās bezmaksas mēnešbiļetes Rīgas sabiedriskajā transportā varēs saņemt jau šonedēļ. Rīt šo jautājumu plānots izskatīt Rīgas domes sēdē, un līdz šim domes sēdēs ar rīdzinieka karti saistītie jautājumi nav atlikti vai noraidīti.


Arī Latgales pašvaldībās domā izveidot Latgales karti, kuras piedāvātās priekšrocības pagaidām ir neskaidras, raksta NRA.lv.

Konkrētāki ir Rīgā deklarētajiem iedzīvotājiem piedāvātie bonusi. Bezmaksas abonementa biļetes varēs saņemt tikai tie no jauna deklarētie Rīgas iedzīvotāji, kuri galvaspilsētā no citām pašvaldībām piedeklarējās pērn no 25. septembra līdz 31. decembrim. Tiesa, bezmaksas mēnešbiļeti viņiem izsniegs tikai vienu reizi vienam mēnesim. Iedzīvotāji saņems epastu vai īsziņu, ka uz viņa rīdzinieka kartes ir pieejama bezmaksas mēnešbiļete. To varēs aktivizēt sabiedriskajā transportlīdzeklī pie karšu lasītāja, ja attiecīgajai personai nebūs aktīva cita mēnešbiļete. Ja būs nopirkta un aktivizēta cita mēnešbiļete, būs jānogaida, līdz tās darbība beidzas, un jāaktivizē pašvaldības uzdāvinātā bezmaksas abonementa biļete visos sabiedriskā transporta veidos –autobusos, trolejbusos, tramvajos. Aizvadītā gada pēdējos trīs mēnešos galvaspilsētā esot deklarējušies apmēram 10 000 iedzīvotāju.

Daugavpils mērs Jānis Lāčplēsis informē, ka, pēc viņa iniciatīvas, Latgales pašvaldības apspriež iespēju izveidot Latgales karti. Viņš noraida ideju, ka tiktu ieviesta daugavpilieša karte. Tāpat arī netiek plānots citu reģionu iedzīvotājiem prasīt lielāku maksu par Daugavpils sabiedriskā transporta izmatošanu. «Šādi soļi ir netaisnīgi pirmām kārtām pret lauku iedzīvotājiem. Iztēlojieties uz brīdi savu vecmammu, kura no laukiem ir atbraukusi uz pilsētu pie ārsta. Vai tā ir viņas vaina, ka valsts ir slēgusi virkni slimnīcu un par iedzīvotāju nodokļiem uztur klīnikas un ārstus Rīgā, nevis lielajās novadu pilsētās? Vai skolotāji kopā ar skolēniem dosies uz teātri, vai no viņiem arī pieprasīt dubultu samaksu par braucienu sabiedriskajā transportā? Un vai Rīgas pēdās var sekot arī citas pilsētas? Ja cilvēki no attāliem laukiem ir atbraukuši uz Daugavpils lielveikalu vai tirdzniecības centru, tad viņiem par to var tikai pateikt paldies, nevis likt maksāt dārgāk par sabiedrisko transportu. Mēs uzskatām, ka tas būtu bezatbildīgs lēmums,» viņš saka.

Latgales kartes uzdevums būtu apvienot visus, kas mīl novadu. Netiks izvirzīta prasība, lai Latgales kartes pieprasītāji būtu deklarēti Latgalē un maksātu nodokļus konkrētās pašvaldībās.

Lai saņemtu Latgales karti, būs pietiekami paust vēlēšanos saņemt šādu atšķirības zīmi. Katrs Latgales iedzīvotājs būs tiesīgs saņemt šādu dokumentu. Ja Rēzeknē ieviesīs rēzeknieša karti, tad šīs pilsētas iedzīvotāji varēs saņemt arī Latgales karti. Iespējams, arī rīdziniekiem tikšot dota iespēja reģistrēt savu piederību Latgalei.

Konkrētāk par kartes lietotāju priekšrocībām vēl jālemj. J. Lāčplēsis prāto, ka katra pašvaldība pati lems, kādas atlaides piešķirt. Viņš neslēpj, ka «mēs rēķināmies ar vietējā biznesa atbalstu». Iespējams, kartes īpašnieki varēs saņemt atlaides viesnīcās un izmantojot maksas stāvvietas.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Daugavpils, Jānis Lāčplēsis, Latgale

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats