04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » NA: Premjera lēmums saistīts ar uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju
NA: Premjera lēmums saistīts ar uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju
Autors: Apollo.lv / 14. novembris 2013, 16:42
Nacionālās apvienības (NA) «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) valde uzskata, ka premjera Valda Dombrovska vilcināšanās ar lēmumu par Jāņa Bordāna demisiju ir saistīta ar ietekmīgu uzturēšanās atļauju tirgotāju lobiju, portālu «Apollo» informēja apvienības pārstāve Laila Ozoliņa.


NA norāda, ka Vienotības» frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis jau izteicies, ka ministra apstiprināšana jāskata saistībā ar Imigrācijas likuma grozījumiem. Vienotība šo taktiku apstiprināja arī šodien Saeimas plenārsēdē, kopā ar «Saskaņas centru» un Zaļu un zemnieku savienību (ZZS) nobalsojot pretēji pārējai koalīcijai un tās vienošanās dokumentam attiecībā uz uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu. Faktiski šis balsojums nozīmē, ka uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežojumi no nākamā gada 1.janvāra spēkā nestāsies.

Uzturēšanās atļauju tirdzniecības ieceres autors Ainārs Šlesers publiski jau piedraudējis, ka darīs visu, lai kaitētu NA un panāktu tās izstumšanu no valdības. Pēdējo nedēļu notikumi liecina, ka līdzekļi no ietekmīgām biznesa grupām tiek ieguldīti ne tikai TV reklāmās, bet arī politikas procesa ietekmēšanā. Bordāna publiskās aktivitātes, kā arī «Vienotības» pozīcija liecina par saskaņotu darbību, kuras mērķis ir piespiest NA atteikties no prasībām uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanā un novērst sabiedrības uzmanību no «Vienotības» balsojuma pret uzturēšanās atļauju tirdzniecības ierobežošanu.

NA valde paziņo, ka premjera lēmums atstāt amatā Bordānu ir koalīcijas līguma pārkāpums, līdz ar to uzskatāms, ka līgums vairs nav saistošs arī pārējām pusēm. NA arī nav pieņemama premjera pozīcija, ka par tieslietu ministra kandidātu lemtu pēc nenoteikta laika. Līdz ar to NA valde respektē Baibas Brokas lēmumu šādā situācijā atsaukt savu kandidatūru tieslietu ministra amatam.

Apvienība turpinās darbu valdībā, pārstāvot kultūras ministriju, kā arī uzskata, ka premjera «Vienotība» jāuzņemas pilna atbildība par tālāko Bordāna darbību. Tas nozīmē, ka ir mainījusies ministru amatu sadales proporcija, kāda tā bija noteikta līdz šim spēkā esošajā koalīcijas līgumā, skaidro Ozoliņa.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ainārs Šlesers, Dzintars Zaķis, Jānis Bordāns, Laila Ozoliņa, Nacionālā apvienība, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats