29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Sabiedrība » Sprūdžs sašutis par Saeimas deputātu rīcību
Sprūdžs sašutis par Saeimas deputātu rīcību
Autors: Apollo.lv / 5. novembris 2013, 21:38
Vairākiem Saeimas budžeta komisijas deputātiem ir nopietni jāpārdomā, kā viņi izmanto tautas doto mandātu, jo veids, kādā tiek skatīti valstiski svarīgi likumprojekti, ir zem katras kritikas un degradē parlamentāro kultūru – šādu pārliecību pauž vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP).


«Komisijas uzdevums ir augstā profesionālā līmenī izvērtēt priekšlikumus, uzklausīt viedokļus un nopietnā diskusijā pieņemt lēmumu par likumprojekta virzīšanu uz Saeimu, bet tā vietā budžeta komisijā šodien norisinājās absolūtas neprofesionalitātes paraugstunda,»  pauž ministrs.

Viņš uzsver, ka likumprojekts tapis vairākus mēnešus sadarbībā ar dažādu nozaru pārstāvjiem, un deputāti nevis sniedz tam profesionālu vērtējumu, bet gan, atrauti no šīs diskusijas, komisijas sēdē izvērš balagānu, demonstrējot nekompetenci un neiedziļināšanos.

Par to liecina komisijas sēdes norise un dažādi absurdie epiteti, kas ne mazākā mērā neattiecas uz šo likumprojektu. Piemēram, Saeimas deputāti ieslīga diskusijās par to – ir vai nav labi, ka atverot datoru, uz ekrāna parādās pikantas bildes, bet citi deputāti iegrima pārdomās, kā viņi varēs izplatīt savu priekšvēlēšanu aģitācijas materiālus. Deputātiem raizes sagādāja arī tādu izdevumu kā «Princese» un «Žirafe» iespējama aplikšana ar dabas resursu nodokli, lai arī iesniegtais likumprojekts to nepārprotami neparedz.

Tāpat deputāti uzskatīja par nepieciešamu likumprojekta jēgu konfrontēt ar pieņēmumu, ka pret vecāku kundzi, kura par pašas adītajām zeķēm vēlas pastāstīt kaimiņiem, būs sarežģīti vērst nodokļu administrēšanas pasākumus. Ministrija norāda, ka tam nav nekāda sakara ar piedāvātā likuma jēgu vai piemērošanas būtību.

Savukārt komisijas vadītājs nespēja novadīt likumprojekta izskatīšanu līdz galam, rīkojot konkursu par to, kurš ieņems viņa vietu, piedāvājot to gan ministrijas valsts sekretāram, gan citiem klātesošajiem.

Par sēdes norises līmeni liecināja arī fakts, ka deputātu skaits, kas piedalās balsojumos vairākkārt mainījās, kā arī apstāklis, ka sākotnēji deputāti ieceri atbalstīja, bet pēc pārtraukuma tomēr noraidīja.

«Ir ļoti skumji, ka vairāk kā 20 gadus pēc neatkarības atgūšanas, parlamentā valstiski svarīgi likumprojekti tiek izskatīti šādā līmenī. Var droši apgalvot, ka jebkura dzīvokļa kooperatīva kopsapulce notiek augstākā līmenī,»  uzsver ministrs.

«Vēl jo vairāk žēl tā darba, laika un ieguldījuma, kādu ir veikuši vides eksperti un ministrijas darbinieki, izstrādājot likumprojektu, saskaņojot to starp ministrijām, vairākkārt virzot uz Ministru kabinetu, strādājot ar priekšlikumiem no dažādām nozarēm. Daudzu tādu cilvēku, kuriem reāli rūp vides kvalitāte un dabas resursu efektīva izmantošana darbu, tik neprofesionāla komisijas darba dēļ šobrīd nākas norakstīt,» piebilst Sprūdžs.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ierosināja dabas resursu nodokli piemērot neadresētajiem reklāmas izdevumiem, ieskaitot politisko partiju reklāmas avīzes, atgādina ministra pārstāve Maija Pētermane.

Ministrs uzsver, ka ieviešot dabas resursu nodokli neadresētajiem reklāmas sūtījumiem, nolūks ir samazināt papīra daudzumu, kas lielos apjomos tiek ražots un mests pastkastēs, no kurienes tas lielākajā daļā gadījumu nekavējoties nonāk atkritumu tvertnē vai vidē. Priekšlikumi paredzēja, ka solidāra atbildība par vides piesārņošanu jāuzņemas arī uzņēmumiem, kas pieņem lēmumu šādu materiālu drukāt un izplatīt, raksta Apollo.lv.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edmunds Sprūdžs, Maija Pētermane

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats