29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Sabiedrība » Ministram nav izprotama nodevas noteikšana par iebraukšanu Jūrmalā
Ministram nav izprotama nodevas noteikšana par iebraukšanu Jūrmalā
Autors: Apollo.lv / 26. jūlijs 2013, 9:47
Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) jau iepriekš ir atzīmējis, ka atbalsta ikvienas pašvaldības vēlmi un centienus palielināt savus ieņēmumus, tomēr nodevas noteikšana par iebraukšanu Jūrmalā viņam ir nesaprotama, portālam «Apollo» pavēstīja ministra pārstāve Kristīne Barševska


«Noteikti ir labāki risinājumi, kā iekasēt naudu no tūristiem un tranzītbraucējiem. Un šis noteikti nav tas labākais,» norāda Sprūdžs.

Šobrīd iebraukšanas nodeva ir jāmaksā ne tikai tūristiem un tranzītbraucējiem, bet ikvienam pilsētā iebraukušajam, tai  skaitā ciemojoties privāti vai darba darīšanās un nekādi neizmantojot Jūrmalas kūrorta potenciālu.

Ministrs gribētu dzirdēt detalizētāku pamatojumu, kāpēc šāda nodeva un tieši šādā veidā ir nepieciešama, kā arī gribētu redzēt detalizētāku šīs iegūtas naudas izlietojumu tūrisma infrastruktūras un tranzītceļu sakārtošanā.


Kā uzsver ministrs, šī nav tikai Jūrmalas problēma, jo ne jau no pilsētas iedzīvotājiem šī nauda tiek iekasēta. Galvenie maksātāji ir citu Latvijas pilsētu iedzīvotāji, un nedaudz arī ārvalstnieki, tāpēc ir svarīgi šādu lēmumu pieņemšanā ņemt vērā ne tikai jūrmalnieku, bet arī citu Latvijas pašvaldību un atbildīgo institūciju viedokļus.

«Apollo» jau ziņoja, ka Jūrmalas pilsētas dome ceturtdien nolēma mainīt iebraukšanas noteikumus, atceļot iebraukšanas maksu Jūrmalā rudens un ziemas sezonā no 1.oktobra līdz 31.martam.

Iebraukšanas atļaujas īpaša režīma zonā – Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā – būs jāpērk tikai laika periodā no 1.aprīļa līdz 30.septembrim, informē domes pārstāve Dagnija Būmane.

Lai regulētu transporta plūsmu pavasara un vasaras sezonā, tiks palielināta nodeva par iebraukšanas atļaujām vasaras sezonā no 1. aprīļa līdz 30. septembrim. Vienreizējās iebraukšanas atļauja maksās 1,50 latu (tagad – viens lats), izmaiņas skars arī nodevas samaksu par viena mēneša un sešu mēnešu iebraukšanas atļaujām.

Plānots, ka grozījumi stāsies spēkā ar 2013.gada 30.septembri.

Maksa par iebraukšanu Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā tiek noteikta atbilstoši Jūrmalas pilsētas domes saistošajiem noteikumiem «Par transporta līdzekļu iebraukšanu īpaša režīma zonā Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā». Savukārt automašīnas Jūrmalas pilsētā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, var novietot bez maksas (izņemot privātās autostāvvietas).

Ieņēmumi, ko pašvaldība iegūst no samaksātās iebraukšanas nodevas, tiek izlietoti tranzīta satiksmes ierobežošanai, tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī citiem vides uzturēšanas pasākumiem, norāda domē.

2012.gadā pavasara un vasaras sezonā ar vienreizējām caurlaidēm Jūrmalā iebrauca 914 773 automašīnas, rudens un ziemas periodā 436 844 automašīnas.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edmunds Sprūdžs, iebraukšana Jūrmalā, Jūrmala, nodeva par iebraukšanu Jūrmalā, vides aizsardzības un reģionālās attīstības minist

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats