03. jūnijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ineta, Inta
Sākuma lapa » Sabiedrība » 285 tūkstošus latu vērtās eiro kampaņas veidotājs vēl nezināms
285 tūkstošus latu vērtās eiro kampaņas veidotājs vēl nezināms
Autors: Jānis Lasmanis / NRA.LV / 16. jūlijs 2013, 10:05
Lai sasniegtu tādu informētības pakāpi, ka gada nogalē 90% Latvijas iedzīvotāju zinātu par eiro ieviešanas norisi, informatīvā kampaņa jāsāk jau septembrī, taču pagaidām nav zināms, kuram no trīs favorītiem tiks gandrīz 300 tūkstošus latu vērtais līgums.


Finanšu ministrija cer, ka tas tiks parakstīts jau šomēnes, taču precīzu datumu līguma slēgšanas specifikas dēļ nosaukt atturas.

Pašlaik no pieciem pretendentiem atlasīti trīs, kas neatkarīgas žūrijas locekļu skatījumā spēja piedāvāt vislabāko kampaņu. Par spēcīgākajiem ideju autoriem metu konkursā par eiro komunikācijas stratēģijas izstrādi un īstenošanu atzīta MRS grupa sadarbībā ar RCL, reklāmas nozares autoritātes Ērika Stendzenieka aģentūras Mooz! sadarbībā ar Komunikācijas aģentūru radītais priekšlikums, kā arī Hill and Knowlton Latvia un Taivas kopdarbs. MRS grupa piedāvā kampaņu Nauda nāk, Latvija aug!, Mooz! – Dabas likums 1, bet Hill and Knowlton Latvia – Gudrs lēmums. Tālāk ar eiro.

Finanšu ministrija ieplānojusi, ka informatīvajai kampaņai tā varētu tērēties līdz pat 285 tūkstošu latu atzīmei. Šī summa līgumu konkursu dalībnieku acīs padara īpaši pievilcīgu, un daži nozares pārstāvji pauž viedokli, ka konkurss varētu iestrēgt, jo neuzvarējušie kandidāti varētu tā rezultātus apstrīdēt Iepirkumu uzraudzības birojā.

Tomēr iepirkuma komisijas priekšsēdētāja Arta Biruma un eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene uzskata, ka šāds risks ir minimāls, jo konkursa nolikuma veidošanā piesaistīti jomas speciālisti, kas devuši noderīgus padomus, kurus ievērojot iecerēts šādu risku samazināt līdz minimumam. Tomēr, ja strīdēšanās starp konkursa dalībniekiem patiešām nonāks līdz konkursa apturēšanai, Finanšu ministrijai esot plāns, kā rīkoties tālāk. Detaļās par to ministrijas pārstāves neieslīga, taču viss notikšot, ievērojot likumu, turklāt konkursa rezultātu apstrīdēšana nekādi neietekmēšot žūrijas izvēli par labu vienam vai otram kandidātam.

Turklāt kampaņas izmaksas veido tikai 20% no pārējiem kritērijiem, saskaņā ar kuriem tiks izraudzīts uzvarētājs. Par daudz svarīgāku tiek uzskatīta kompetence un spēja īstenot iecerēto kampaņu.

Pēc metu konkursa, kurā tika izraudzīti trīs labākie pretendenti, žūrijas vērtējums iepirkumā veido 40%, pārējie kritēriji ir sadarbības–informācijas aprites modelis, krīzes komunikācijas plāns, orientācijas uz klientu apkalpošanu kompetence, komandas darba un sadarbības kompetence, abonēšanas maksas piedāvājums, krīzes komunikācijas maksas piedāvājums un stundu cenas.

Ar pretendentu, kurš sarunu vērtējumā ieguvis lielāko punktu skaitu, tiks sāktas sarunas par līguma slēgšanu. Ja neizdosies panākt vienošanos, tiks sāktas sarunas ar nākamo pretendentu.

Kopumā saistībā ar eiro ieviešanas kampaņu ir vai tiks veikti četri iepirkumi. Noslēdzies iepirkums par informatīvā tālruņa pakalpojumu sniegšanu, un kopš 5. jūlija darbu sākusi kompānija Transkom. Kopējā līguma summa ir līdz 46 000 latu. Iepirkumā par poligrāfijas pakalpojumu sniegšanu notiek vienošanās ar pretendentu par līgumu. Šī iepirkuma summa ir līdz 89 000 latu. Iepirkumā par sabiedrības informēšanas kampaņas informatīvo materiālu izvietošanu medijos notiek deviņu iesniegto pieteikumu izvērtēšana. Kopējā līguma summa – 177 000 latu.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eiro, eiro ieviešana, eiro ieviešana Latvijā, eiro informatīvā kampaņa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats