04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » Kariņš: ES valstīm ir jāzin, kas ir patiesie ofšoru īpašnieki
Kariņš: ES valstīm ir jāzin, kas ir patiesie ofšoru īpašnieki
Autors: Kate Namniece, BIZNESS.LV / 12. jūlijs 2013, 11:52
Eiropas Parlamenta (EP) Ekonomikas un monetāro lietu komitejas deputāti vienojās atbalstīt Krišjāna Kariņa ierosinājumu, ka valstīm ir jāzin, kas ir “ofšoru” patiesie īpašnieki. Komiteja ir nominējusi Krišjāni Kariņu par direktīvas, kura vērsta pret finanšu sistēmas izmantošanu nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanai un teroristu finansēšanai, izstrādātāju Parlamentā.“Šobrīd Eiropas Savienībā (ES) naudas “atmazgāšana” un nodokļu nemaksāšana izkropļo tirgu, tas kavē investīcijas un jaunu darbavietu rašanos,” uzsver K.Kariņš. 

K.Kariņa izstrādātie ieteikumi direktīvai paredz, ka dalībvalstu reģistros būs jāiekļauj informācija par uzņēmumu un trastu īstajiem īpašniekiem. Tāpat K.Kariņš ierosina, ka reģistriem jābūt savstarpēji savienotiem un tajos iekļautajai informācijai aktuālai. Savukārt, pielaide informācijai būtu tikai valsts iestādēm un atbildīgajām personām. 

EP komitejas sēdē K.Kariņš kolēģiem atgādināja, ka naudas “atmazgāšana” ir globāla problēma un tās apjomi sastāda aptuveni 5% no pasaules kopējā IKP. “Lai to risinātu, nepieciešama starpvalstu sadarbība un uzlabojumi valstu uzņēmumu reģistros, lai atklātu "ofšoru" īpašniekus,” norāda deputāts.

Darbs pie direktīvas izstrādes EP Ekonomikas un monetāro lietu komitejā turpināsies.

Eiropas Komisija ar priekšlikumu par direktīvu, kura vērsta pret nelikumīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, nāca klajā š.g. 5.februārī. Direktīva noteiks pasākumus kādus Eiropas Savienības valstīm jāveic, lai novērstu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu. Dalībvalstīm būs jāizvērtē attiecīgajās nozarēs pastāvošie riski un jāpievēršas to risināšanai. Tāpat dalībvalstīm būs jāizvērtē attiecīgo nozaru uzņēmumu darbības un jāliek tiem veikt korekcijas, ja attiecīgais uzņēmums nav pietiekami drošs un ir risks, ka caur to var notikt nelegāli iegūtu līdzekļu legalizācija.

Krišjānis Kariņš strādā EP Rūpniecības, pētniecības un enerģētikas komitejā un Ekonomikas un monetāro lietu komitejā.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas Parlaments, Eiropas Savienība, Krisjānis Kariņš, ofšori, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats