07. maijs, Piektdiena
Vārda dienas: Henriete, Henrijs, Jete
Sākuma lapa » Sabiedrība » Augstskolas un koledžas piedāvā 16 jaunas studiju programmas
Augstskolas un koledžas piedāvā 16 jaunas studiju programmas
Autors: Līga Nestere / NRA.lv / 18. jūnijs 2013, 9:53
2013./2014. studiju gadā topošajiem studentiem augstskolas un koledžas piedāvā mācīties 16 jaunās studiju programmās, liecina NIID.LV rīcībā esošā informācija par izglītības iestādēm. Uzņemšana notiks arī divās jaunās koledžās – Viesnīcu biznesa koledžā un Novikontas Jūras koledžā.


Kopumā studentiem būs pieejamas piecas jaunas 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmas, trīs profesionālā bakalaura programmas un astoņas profesionālā maģistra programmas.

Latvijas Universitāte pirmo reizi uzņems profesionālā bakalaura programmā Radiogrāfija. Radiogrāfers ir ārstniecības persona, kura veic diagnostiskās radioloģijas izmeklējumus ar jaunākās paaudzes digitālajām diagnostikas iekārtām un attēla reģistrācijas tehnoloģijām. Liepājas universitāte piedāvā iegūt mākslas fotogrāfa izglītību profesionālā bakalaura programmā. Tiem, kas vēlēsies iestāties šajā programmā, papildus augstiem rezultātiem centralizētajos eksāmenos un gada vērtējumam kulturoloģijā un kultūras vēsturē būs jāgatavojas iestājpārbaudījumam – savu fotogrāfiju portfolio prezentācijai. Universitāte piedāvā arī profesionālā bakalaura studiju programmas Tūrisma vadība un rekreācija jaunas apakšprogrammas, kurās apgūt divas jaunas specialitātes: tūrisma un atpūtas organizācijas vadītājs un rekreācijas speciālists. Bet Rēzeknes augstskola piedāvā trīs profesionālā maģistra programmas. Programmā Reģionālistikas studijas: valodas un kultūras plānots uzņemt ar humanitāro zinātņu bakalaura grādu filoloģijā, valodās (tulkošana), kā arī svešvalodu pedagoga izglītību ieguvušos. Profesionālā maģistra programma Elektroniskā komercija domāta tiem, kuri ieguvuši augstāko izglītību elektroniskajā komercijā, datorzinātnēs, IT nozarē, ekonomikā vai vadībzinātnēs. Savukārt profesionālā maģistra programmā Dizains aicināti iestāties tie, kuri ieguvuši bakalaura grādu mākslā, dizainā vai ražošanas tehnoloģijā.

Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola piedāvā profesionālā maģistra programmu Veselības vadība. Tajā varēs iegūt veselības vadības maģistra grādu un uzņēmuma iestāžu un vadītāja kvalifikāciju. Programmā var iestāties ar bakalaura grādu ekonomikas, finanšu, vadībzinību vai medicīnas jomā. RSU piedāvā arī profesionālā maģistra programmu Veselības psiholoģija, kurā var iestāties tikai tie, kas pabeiguši bakalaura vai profesionālā bakalaura studiju programmu psiholoģijā. Savukārt Latvijas Kristīgā akadēmija profesionālā maģistra programmā Sociālās uzņēmējdarbības vadība aicina iegūt maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. Studiju programma apvieno sociālo darbu un sociālās uzņēmējdarbības principus un tehnoloģijas, kas ir vērstas uz sociālo mērķu sasniegšanu uzņēmējdarbībā. Bet Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola profesionāla maģistra studiju programmai Uzņēmējdarbības vadība izveidojusi jaunu specializāciju Biznesa vadības psiholoģija un pedagoģija, kas sniedz praktiskās iemaņas indivīda zināšanu vadīšanā un veiksmīga biznesa organizācijā, balstoties uz pedagoģijas un psiholoģijas zinātņu jaunākajiem sasniegumiem.

Jāpiebilst, ka vairākām mācību iestādēm šobrīd programmas atrodas licencēšanas stadijā, taču plānots, ka līdz uzņemšanas sākumam licences varētu tikt iegūtas. Uzsākot īstenot programmas, tās iespējams sākt virzīt akreditācijai.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Augstskolas, koledžas, studenti, studiju programmas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats