15. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Airita, Arita, Sofija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pētījums: Londona, Parīze un Barselona ir investoru iecienītākās pilsētas Eiropā
Pētījums: Londona, Parīze un Barselona ir investoru iecienītākās pilsētas Eiropā
Autors: NRA.lv / 14. jūnijs 2013, 12:18
Ernst & Young pētījums European Attractiveness Report 2013, kas izvērtē Eiropas kontinenta pievilcību investīcijām, parāda, ka 2012. gadā starp pilsētreģioniem visvairāk investīciju projektu bija piesaistījušas Londona, Parīze un Barselona ar tās apkaimi. Pētījums arī atklāj, ka investīciju piesaistē pilsētas spēlē nozīmīgu lomu - desmit vadošās Eiropas pilsētas piesaistījušas 30% no visiem Eiropā veiktajiem investīciju projektiem.


"Starp Top 10 investīciju iecienītākajām pilsētām Eiropā joprojām nav nevienas Austrumeiropas pilsētas, lai arī tādas valstis kā Krievija un Polija pērn ieņēma attiecīgi otro un trešo vietu Eiropā pēc investīciju radīto jauno darba vietu skaita. Tas parāda, ka Austrumeiropā pilsētām pagaidām vēl nav izdevies izveidot investīcijām pievilcīgāko biznesa, kultūras un infrastruktūras apvienojumu, lai konkurētu ar Rietumeiropas galvenajiem pilsētreģioniem," stāsta Guntars Krols, Ernst & Young Baltic partneris.

Pētījuma autori norāda, ka reizēm ir vērojama atšķirība starp to, kā pilsēta tiek uztverta, un to, cik daudz investīciju projektu tā patiesi piesaista. Tā, piemēram, investoru viedokļu aptauja atklāj, ka 20% investoru, kas ir trešais augstākais rādītājs aiz Londonas (49%) un Parīzes (34%), ierindo Berlīni starp trim investīcijām pievilcīgākajām pilsētām Eiropā, taču realitātē tā piesaistījusi vien 34 investīciju projektus, kas to neierindo pat desmitniekā. Tāpat arī 6% investoru nosauc par investīcijām pievilcīgām pilsētām Maskavu, bet 4% - Varšavu un Prāgu, bet arī šīs pilsētas neiekļūst Top 10 pēc reāli piesaistīto investīciju projektu apjoma. Tomēr investoru viedoklis parāda šo pilsētu labo reputāciju un potenciālu nākotnē.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ernst & Young, European Attractiveness Report 2013, pētījums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats