04. jūnijs,
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Sabiedrība » Atvērs Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem
Atvērs Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem
Autors: Apollo.lv / 11. jūnijs 2013, 16:10
Horvātijas pilsoņiem pēc 2013.gada 1.jūlija, kad Horvātija pievienosies Eiropas Savienībai (ES), netiks noteikti ierobežojumi pieejai Latvijas darba tirgum.


Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas vadītāja Marika Kupče informē, ka to paredz otrdien valdībā apstiprinātais informatīvais ziņojums Par ierobežojumu nenoteikšanu Horvātijas pilsoņu pieejai Latvijas darba tirgum līdz ar tās pievienošanos Eiropas Savienībai 2013.gada 1.jūlijā.

Ņemot vērā Horvātijas un Latvijas atalgojuma apmēra atšķirības, līdzšinējās Horvātijas pilsoņu migrācijas tendences, abu valstu nodarbinātības un bezdarba rādītājus, kā arī faktu, ka Latvijā nav tādas Horvātijas pilsoņu kopienas, kas piesaistītu būtisku ieceļotāju skaitu no Horvātijas, šobrīd nav pamatota nepieciešamība noteikt tādus pasākumus, ar kuriem tiktu ierobežota Horvātijas pilsoņu pieeja Latvijas darba tirgum.

Ministrijā atgādina, ka Saeima 2012.gadā ratificēja 2011.gada 9.decembrī parakstīto līgumu par Horvātijas pievienošanos ES.

Līgumā par Horvātijas pievienošanos ES ir ietverti pārejas perioda noteikumi brīvai darbaspēka kustībai, kas paredz pašreizējām dalībvalstīm tiesības noteikt ierobežojošus pasākumus Horvātijas pilsoņu pieejai to darba tirgiem, t.sk. Latvijas.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Horvātija, Labklājības ministrija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats