24. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
Sākuma lapa » Sabiedrība » Arī Liepājā pie varas ticis Saskaņas centrs; Sesks saglabās mēra krēslu
Arī Liepājā pie varas ticis Saskaņas centrs; Sesks saglabās mēra krēslu
Autors: Apollo.lv / 10. jūnijs 2013, 12:20
Par turpmāku sadarbību Liepājā pirmdien vienojusies «Liepājas partija» un apvienība «Saskaņas centrs» (SC), portālam «Apollo» pavēstīja Liepājas domes pārstāvis Andrejs Rjabcevs.


«Pārrunas par sadarbības veidošanu Liepājas domē šogad bija ļoti smagas un ilgas, jo iekļuvušas ir tikai trīs lielās partijas un katrai ir savi redzējumi, mērķi un ambīcijas. Ar «Saskaņas centru» esam spējuši vienoties par kopīgi darāmajiem darbiem, prioritātēm un turpmākajiem rīcības soļiem, tāpēc saskatu šo sadarbību kā iespēju kopīgiem spēkiem izpildīt visas tās lietas, ko iedzīvotāji no mums sagaida. Uz konstruktīvu darbu Liepājas domes koalīcijā kā pirmos aicinājām «Reformu partiju», piedāvājot gan priekšsēdētāja vietnieka amatu, gan komiteju vadību, gan citas iespējas līdzdarboties pilsētas pārvaldē, taču ar šo politisko spēku visas sarunas ir nonākušas strupceļā. Esam centušies meklēt abām pusēm pieņemamus risinājumus, lai pašvaldības darbā varētu sadarboties kā to esam darījuši iepriekšējos četrus gadus, taču acīmredzot personiskās ambīcijas, politiskā brieduma trūkums un nelokāma stūrgalvība «Reformu partijā» ir novedusi pie tā, ka ar šo partiju gluži vienkārši nav iespējamas konstruktīvas sarunas, nemaz nerunājot par darbiem,» pēc tikšanās ar visu partiju pārstāvjiem pauda «Liepājas partijas» priekšsēdētājs un pašreizējais Liepājas domes priekšsēdētājs Uldis Sesks.

Sesks arī norāda, ka «Liepājas partija» kā kompromisa modeli piedāvājusi veidot koalīciju ar visām trim domē iekļuvušajām partijām, nodrošinot to pārstāvjiem pārstāvību domes vadībā un komitejās, taču arī no šāda modeļa «Reformu partija» atteikusies kā no nepieņemama.

«Vairākus gadus Liepājas domē esam nostrādājuši opozīcijā, bet tagad pienācis laiks sevi parādīt aktīvā darbībā. Šodien mēs ejam koalīcijā ar vienīgo mērķi – uzlabot dzīves līmeni pilsētā un maksimāli izpildīt mūsu vēlētājiem dotos solījumus. Mums bija iespēja veidot koalīciju arī ar otru Liepājas domē iekļuvušo politisko spēku – Reformu partiju, taču priekšroka tika dota «Liepājas partijai», jo gan skaitliski, gan arī kompetences ziņā šāds koalīcijas modelis ir daudz stabilāks un noturīgāks. Mums galvenais ir konstruktīvs darbs un pilsētas attīstība, nevis iekšējie kari un domstarpības. Es augstu vērtēju Jāni Vilnīti un viņa komandas panākumus mūsu pilsētas pašvaldības vēlēšanās, taču līdzšinējā pieredze un sabiedrības zemā uzticība «Reformu partijai» mums neļauj veidot ciešāku sadarbību. Tā būtu ļoti trausla koalīcija bez stabila balsu vairākuma, kas neļautu realizēt visas tās ieceres, kas ir būtiskas mūsu vēlētājiem. Līdzīgas trauslas koalīcijas ir bijušas gan Daugavpilī, gan Jūrmalā, bet tas noved tikai pie pastāvīgām ķildām un karošanas savā starpā. Mūsu pilsēta pašlaik nav tādā situācijā, lai varētu atļauties šādus politiskus eksperimentus, vēl vairāk – mēs nezinām, kas notiks ar «Reformu partiju» kopumā tuvākajā laikā, tāpēc mēs uzskatām sadarbību ar «Reformu partiju» par neperspektīvu,» norāda SC  pārstāvis Jurijs Hadarovičs.


«Liepājas partijas» un SC pārstāvju tikšanās laikā rūpīgi analizēta abu partiju programma darbam Liepājas domē, kā arī rasti kompromisa risinājumi sākotnēji visnotaļ strīdīgiem un neviennozīmīgi vērtētiem jautājumiem kā, piemēram, bezmaksas sabiedriskā transporta nodrošināšana un speciālu piemaksu ieviešana pedagogiem u.c.

Partijas vienojušās par pirmajiem praktiskajiem soļiem, lai nodrošinātu bezmaksas sabiedrisko transportu sākotnēji atsevišķām pasažieru kategorijām, piemēram, pirmo klašu skolēniem un pensionāriem, kas vecāki par 80 gadiem. Tāpat partijas vienojušās tuvākajā laikā uzlabot sabiedriskā transporta kustību ar mazas ietilpības autobusiem, nodrošinot iespēju iedzīvotājiem bez pārsēšanās nokļūt no Karostas līdz Dienvidrietumu mikrorajonam.

Plānots arī ieviest veselības apdrošināšanu pedagogiem, uzcelt koncertzāli «Lielais dzintars», īstenot mikrorajonu labiekārtošanas programmu, veicināt tūrismu, izveidojot atrakciju ielu kā Palangā, kā arī atjaunot kurortoloģijas tradīcijas, strādāt pie jaunu darbavietu radīšanas, investīciju piesaistes un turpināt infrastruktūras sakārtošanu.

Sarunās abas partijas paudušas arī kopīgu nostāju visiem spēkiem veicināt uzņēmuma «Liepājas metalurgs» darbības atjaunošanu.

SC pārstāvji arī pauduši atbalstu līdzšinējā Liepājas mēra kandidatūrai Liepājas domes priekšsēdētāja amatam, savukārt SC pārstāvis Jurijs Hadarovičs nākamajā domes sēdē tiks izvirzīts priekšsēdētāja vietnieka amatam.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Liepājas dome, pašvaldību vēlēšanas, Saskaņas centrs, Uldis Sesks, vēlēšanas

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats