16. jūnijs,
Vārda dienas: Justīne, Juta
Sākuma lapa » Sabiedrība » SC/GKR Rīgas domē ieguvusi 39 no 60 deputātu mandātiem
SC/GKR Rīgas domē ieguvusi 39 no 60 deputātu mandātiem
Autors: IR.lv / 2. jūnijs 2013, 21:16
Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā "Saskaņas centrs" ieguva 32,29% vēlētāju atbalstu


Pašvaldības vēlēšanās Rīgā uzvarējusi un vairākumu domē ar 39 no 60 vietām ieguvusi apvienība "Saskaņas centrs"/"Gods kalpot Rīgai" (SC/GKR), aģentūrai LETA apliecināja Rīgas pilsētas vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Juris Kokins.

Vēlēšanās noteikto 5% barjeru pārvarējusi un domē iekļuvusi arī nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemai un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) un partija "Vienotība", kas ieguvušas attiecīgi 12 un deviņas vietas.

Citi politiskie spēki nav pārvarējuši 5% barjeru. Par Latvijas Zaļo partiju balsojuši 3,99% vēlētāju, par Latvijas Zemnieku savienību - 1,88%, par Reformu partiju - 1,58%, par partiju "Vienoti Latvijai" - 0,48%, par partiju "Par dzimto valodu!" - 0,34%, par Rīcības partiju - 0,24%, par Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju - 0,21%, par politisko partiju "Alternative" - 0,16% un par Vislatvijas sociāldemokrātu kustību "Par neatkarīgu Latviju!", Latvijas kustību "Solidaritāte" - 0,14%.

Pēcpusdienā Centrālā vēlēšanu komisija publiskojusi ievēlēto deputātu vārdus.

No SC/GKR ievēlēti Nils Ušakovs, Andris Ameriks, Dainis Turlais, Eiženija Aldermane, Vjačeslavs Stepaņenko, Valērijs Petrovs, Vadims Baraņņiks, Jefimijs Klementjevs, Irina Vinnika, Maksims Tolstojs, Mihails Kameņeckis, Oļegs Burovs, Sergejs Hristoļubovs, Svetlana Savicka, Olga Veidiņa, Igors Kuzmuks, Andrejs Kozlovs, Jānis Ločmelis, Agris Ameriks, Vadims Faļkovs, Andris Bērziņš, Ainars Baštiks, Vita Jermoloviča, Igors Solomatins, Baiba Rozentāle, Vadims Jerošenko, Ruslans Pankratovs, Anatolijs Aļeksejenko, Dmitrijs Pavlovs, Ausma Cimdiņa, Mihails Gavrilovs, Raimonds Gailis, Tatjana Lukina, Nikolajs Zaharovs, Juris Zaķis, Vladimirs Dolgins, Anna Vladova, Vladimirs Frolovs un Igors Solovjovs.

Nacionālo apvienību domē pārstāvēs Baiba Broka, Aleksandrs Kiršteins, Andris Vilks, Nauris Puntulis, Dainis Locis, Kārlis Dombrovskis, Ģirts Lapiņš, Jānis Atis Krūmiņš, Ritvars Jansons, Andris Pārups, Ieva Holma un Andris Lācis.

Savukārt no "Vienotības" domē iekļuvuši Olafs Pulks, Ints Dālderis, Sarmīte Ēlerte, Pēteris Vinķelis, Baiba Brigmane, Aigars Pētersons, Kārlis Strēlis, Valdis Gavars un Uģis Rotbergs.

Visvairāk - 110 572 - "+" atzīmes SC/GKR sarakstā un kopumā šajās vēlēšanās saņēmis pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, kuram turklāt ticis vismazākais svītrojumu skaits apvienības sarakstā - 593. Otrs liekākais "+" atzīmju skaits ir Rīgas vicemēram Andrim Amerikam - 28 564. Ameriks atšķirībā no Ušakova ir arī viens no visvairāk svītrotajiem SC/GKR deputāta amata kandidātiem - 5304. Vairāk par Ameriku SC/GKR vēlētāji svītrojuši vienīgi bijušo veselības ministri Baibu Rozentāli un bijušo labklājības ministru, kādreizējo "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK biedru Andreju Požarnovu.

Nacionālās apvienības sarakstā vislielāko atbalstu izpelnījusies Baiba Broka, kurai "+" atzīmes ielikuši 21 566 vēlētāji. Līdzīgi kā Ušakovam, arī Brokai ir mazākais svītrojumu skaits savā sarakstā - 697. Pretrunīgi VL-TB/LNNK vēlētāji vērtējuši pieredzējušo politiķi Aleksandru Kiršteinu, kuram sarakstā ir otrs lielākais "+" atzīmju skaits - 6919, kā arī vislielākais svītrojumu skaits - 2385. Otrs lielākais svītrojumu skaits - 1719 - ir bijušajam Latvijas Studentu padomes vadītājam Edvardam Ratniekam, kurš nacionālās apvienības sarakstā palicis pirmspēdējā vietā.

"Vienotības" sarakstā vislielāko atbalstu un vislielāko svītrojumu skaitu izpelnījusies saraksta līdere Sarmīte Ēlerte - "+" atzīmes viņai likuši 9720 no 32 367 partijas vēlētājiem, savukārt svītrojuši 7829 balsotāji. Līdz ar to "Vienotības" mēra amata kandidāte no pirmās pozīcijas nokritusi uz trešo. Ēlerti apsteidzis gan pašreizējais domes deputāts Olafs Pulks, kurš savas partijas sarakstā izpelnījies otru lielāko "+" atzīmju skaitu - 5860, un trešo lielāko svītrojumu skaitu - 3454, gan arī bijušais kultūras ministrs Ints Dālderis. Otrs lielākais svītrojumu skaits "Vienotības" sarakstā bijis domes deputātei, mūziķei Ievai Akuraterei - 4018. Viņa ierindojusies saraksta pēdējā vietā un jaunā sasaukuma domē nav ievēlēta, tāpāt kā vairāki citi pašreizējie deputāti no "Vienotības" saraksta - Ēriks Škapars, Jānis Mārtiņš Zandbergs, Elmārs Vēbers, Lita Beire, Juris Viņķelis.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (SC) saņemto atbalstu pašvaldības vēlēšanās galvaspilsētā vērtē kā uzticības mandātu turpināt sāktos darbus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Laila Ivāna.

Ušakovs vēlas uzsvērt, ka balsojums pārliecinoši noticis ne pēc etniskā vai lingvistiskā principa un vēlētāji novērtējuši tieši padarītos darbus.

Par to liecinot arī fakts, ka apvienības "Saskaņas centrs"/"Gods kalpot Rīgai" (SC/GKR) pārstāvniecība Rīgas domē ir nevis samazinājusies, bet gan palielinājusies. Rīgas mērs vēlēšanu rezultātus uztver kā uzticības mandātu turpināt sākto darbu, jo Rīgas domē ievēlēti gandrīz visi līdzšinējie deputāti, kā arī pilnīgi visi komiteju vadītāji.

Opozīcija nav dāvana bezdarbībai un opozīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem tāpat ir aktīvi jāstrādā, aģentūrai LETA sacīja Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) mēra amata kandidāte Baiba Broka.

Viņa norādīja, ka Nacionālā apvienība ir ļoti priecīga par Rīgas domes vēlēšanu rezultātiem, kuri ir labāki nekā sākotnēji cerēts. "Uzskatām, ka esam pareizi rīkojušies, startējot kopā kā nacionālā apvienība," uzsvēra Broka. Viņa bilda, ka rīdzinieki apvienībai devuši nozīmīgu mandātu, kas uzliek pienākumu strādāt un censties realizēt kaut vai daļu no solījumiem. "Opozīcija jau nav dāvana bezdarbībai. Man liekas, ka esot opozīcijā tāpat ir aktīvi jāstrādā, ir jāpiedāvā savi risinājumi, lēmumi, argumentējot un pārliecinot koalīciju. Es domāju, ka virkni jautājumu būs iespējams atrisināt."

Kopā Rīgā bijušas 228 057 derīgas vēlēšanu zīmes.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās 2009.gadā "Saskaņas centrs" ieguva 32,29% vēlētāju atbalstu, kas šim politiskajam spēkam deva 26 deputātu vietas Rīgas domē. Partijas "Gods kalpot Rīgai" vadītāja Andra Amerika toreiz pārstāvētā partiju "LPP/LC", kuru vadīja Ainārs Šlesers, 2009.gadā atbalstīja 15,1% vēlētāju un partija Rīgas domē ieguva 12 deputātu mandātus.

Partijas "Vienotība" dibinātāji - Pilsoniskā savienība un partija "Jaunais laiks" - 2009.gada vēlēšanās ieguva attiecīgi 18,9% un 11,08% vēlētāju atbalstu un domē tika ievēlēti attiecīgi 14 un astoņi deputāti.

Vēlēšanu rezultāti Rīgā pēc ilgas gaidīšanas lasāmi arī CVK mājas lapā. Tiesa, pagaidām jaunākie dati ir par 943 no 950 vēlēšanu iecirkņiem Latvijā, kā norādīts CVK mājas lapā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Gods kalpot Rīgai, Juris Kokins, pašvaldības vēlēšanas, Saskaņas centrs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats