27. janvāris, Piektdiena
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde
Sākuma lapa » Sabiedrība » Biedrībai "Latvija par latu" ļauj sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu Saeimas atlaišanu
Biedrībai "Latvija par latu" ļauj sākt parakstu vākšanu, lai rosinātu Saeimas atlaišanu
Autors: Andris Jurkevics / BIZNESS.LV / 29. maijs 2013, 15:49
Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) biedrība "Latvija par latu" atbilst likumā noteiktajām prasībām, tādējādi tā var vākt 10 tūkstošus parakstu, lai rosinātu tautas nobalsošanu par 11.Saeimas atlaišanu, medijus informēja CVK informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.


Viņa skaidroja, ka biedrībai jāsavāc 10 tūkstoši notariāli apstiprināti paraksti, kuri pēc tam jāiesniedz pārbaudei CVK. Gadījumā, ja iesniegtie paraksti tiktu atzīti par derīgiem, tad CVK būtu jārīko otrais parakstu vākšanas posms, kurā jāsavāc viena desmitā daļa vēlētāju parakstu, kas ir apmēram 150 tūkstoši parakstu, bet, pieskaitot jau pirmajā parakstu vākšanā iegūtos 10 tūkstošu parakstus, otrajā reizē būtu nepieciešami vairs 140 tūkstoši, norādīja Bērziņa.

Viena desmitā vēlētāju parakstu jāsavāc līdz novembra sākumam.

Kā iepriekš medijiem skaidroja "Latvija par latu" valdes priekšsēdētājs Andris Orols, biedrība grib sākt parakstu vākšanu par Saeimas atlaišanu, to pamatojot ar deputātu prettautisko un nedemokrātisko lēmumu pieņemšanu šī sasaukuma laikā. "Pēc pēdējās valsts komercbankas (LHZB) pārdošanas un referendumu griestu paaugstināšanas no 2015.gada ir pienākusi kārta nacionālās valūtas likvidēšanai,"sacīja Orols.

Tāpat biedrības pārstāvji vērsuši uzmanību uz to, ka visas Saeimas frakcijas atbalsta eiro ieviešanu un lata likvidēšanu, līdz ar to Saeimas deputāti pārkāpjot, amatā stājoties, doto zvērestu. "Līdz ar eiro ieviešanu nozīmīga suverenitātes daļa neizbēgami tiks nodota starptautiskām institūcijām. Tas nozīmē suverenitātes vājināšanu, nevis stiprināšanu," norāda biedrībā, piebilstot, ka ar eiro ieviešanu Latvija kļūs atkarīga no šo starptautisko institūciju lēmumiem.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: biedrība, Centrālā vēlēšanu komisija, deputāti, Latvija par latu, paraksti, parakstu vākšana, Saeima, Saeimas atlaišana

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats