16. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Alfs, Mintauts
Sākuma lapa » Sabiedrība » Latgales iedzīvotāji grib sabiedriskajos medijos redzēt raidījumus latgaliešu valodā
Latgales iedzīvotāji grib sabiedriskajos medijos redzēt raidījumus latgaliešu valodā
Autors: NRA.lv / 29. maijs 2013, 14:13
Gandrīz puse Latgales iedzīvotāju, kuri interesējas par sabiedriskajiem notikumiem Latvijā, vēlētos, lai sabiedriskajos medijos Latvijā būtu raidījumi latgaliešu valodā. 37% aptaujāto Latgales iedzīvotāju uzskata, ka pārraides latgaliešu valodā būtu jāpiedāvā sabiedriskajai televīzijai, bet 45% domā, ka šādām pārraidēm jābūt sabiedriskajā radio, liecina uzņēmuma "Factum" pētījuma rezultāti.


NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants norāda: "Pētījums parāda, ka sabiedriskajiem medijiem ir jāpievērš uzmanība tam, lai televīzijā, radio un internetā būtu raidījumi latgaliešu valodā. Latgaliešu valoda ir latviešu un Latvijas kultūras telpas sastāvdaļa, kura ir atbilstoši jāatspoguļo sabiedriskajos medijos."

Pētījums liecina, ka vidēji 80% Latgales iedzīvotāju uzskata, ka Latvijas Televīzija (LTV) pietiekami informē par Latvijas reģionu aktualitātēm, bet vairākums (robežās no 42% līdz 98%) pauž viedokli, ka Latvijas Radio (LR) programmās reģionu aktualitātes būtu jāatspoguļo vairāk un plašāk. Aptuveni puse aptaujāto norādījuši, ka informācijas iegūšanai regulāri izmanto arī vietējos un reģionālos Latgales medijus.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ainārs Dimants, Latgale, latgaliešu valoda, sabiedriskā televīzija, televīzija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats