04. jūnijs,
Vārda dienas: Elfrīda, Sindija, Sintija
Sākuma lapa » Sabiedrība » LM rosina pēc 1.jūlija atvērt Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem
LM rosina pēc 1.jūlija atvērt Latvijas darba tirgu Horvātijas pilsoņiem
Autors: www.apollo.lv / 24. aprīlis 2013, 13:15
Labklājības ministrija (LM) rosina nenoteikt ierobežojumus Horvātijas pilsoņu pieejai Latvijas darba tirgum pēc 2013.gada 1.jūlija, kad Horvātija pievienosies Eiropas Savienībai (ES).Kā informē LM pārstāve Marika Kupče, šāds priekšlikums radies, ņemot vērā Horvātijas un Latvijas atalgojuma apmēra atšķirības, līdzšinējās Horvātijas pilsoņu migrācijas tendences, abu valstu nodarbinātības un bezdarba rādītājus, kā arī faktu, ka Latvijā nav tādas Horvātijas pilsoņu kopienas, kas piesaistītu būtisku ieceļotāju skaitu no Horvātijas.

Iepriekšminēto paredz informatīvais ziņojums Par ierobežojumu nenoteikšanu Horvātijas pilsoņu pieejai Latvijas darba tirgum līdz ar tās pievienošanos Eiropas Savienībai 2013.gada 1.jūlijā, ko ceturtdien, 25.aprīlī, plānots izsludināt Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl būs jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ministrijā atgādina, ka Saeima 2012.gadā ratificēja 2011.gada 9.decembrī parakstīto Līgumu par Horvātijas pievienošanos ES.

Līgumā par Horvātijas pievienošanos ES ir ietverti pārejas perioda noteikumi brīvai darbaspēka kustībai, kas paredz pašreizējām dalībvalstīm tiesības noteikt ierobežojošus pasākumus Horvātijas pilsoņu pieejai to darba tirgiem, t.sk. Latvijas.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: darba tirgus, Eiropas Savienība, Horvātija, Labklājības ministrija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats