04. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Daila, Veronika
Sākuma lapa » Sabiedrība » Zatlera aiziešana reformistiem var nest dividendes
Zatlera aiziešana reformistiem var nest dividendes
Autors: Jānis Lasmanis / NRA.LV / 19. aprīlis 2013, 10:11
Valda Zatlera aiziešana no paša dibinātās Reformu partijas priekšsēdētāja amata varētu saliedēt partijas Saeimas frakciju un mazliet uzspodrināt tās krietni apsūbējošo reputāciju.


Taču pastāv arī iespēja, ka partija, pašvaldību vēlēšanu rezultātu neiepriecināta, varētu izirt pa šuvēm. Aizvien biežāk dzirdams, kā tiek apspriesta dažādu partijas biedru pāriešana uz Vienotību un Nacionālo apvienību.

«Neatkarīgi no formālajiem statusiem partijā Valda Zatlera loma tajā, ņemot vērā, kā Reformu partija tapa, sabiedrības acīs ir liela,» saka tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra vadītājs Arnis Kaktiņš. Viņš atgādināja, ka pēdējā laikā V. Zatlers publiskajā informācijas telpā pārsvarā parādījies negatīvā gaismā, kas saistīts ar sabiedrības pausto nepatiku par dārgo bijušā prezidenta automašīnu, dzīvokļa iegādi un nepieciešamību to remontēt. «Pēc tā, kādos kontekstos V. Zatlers parādās publiskajā telpā, tiek vērtēta partija. Un tas, jādomā, ir viens no faktoriem, kas nav ļāvis augt popularitātei tik strauji, cik viņi gribējuši,» teica sociologs.

Arī bijusī (Zatlera) Reformu partijas locekle Elīna Siliņa uzskata, ka V. Zatlera aiziešana no partijas vadības ir pareizs solis. Tas varētu pozitīvi ietekmēt partijas attīstību, ja vien paša V. Zatlera ieteiktajam pēctecim Vjačeslavam Dombrovskim izdosies rast pietiekami daudz enerģijas un partijas biedru atbalstu partijas priekšsēdētāja vēlēšanās jūlijā, jo partijā joprojām vērojamas nesaskaņas un viedokļu dažādība.

«Uzskatu, ka tas ir pareizs solis virzīt jaunu līderi, saprotot ne tikai V. Zatlera veselības stāvokli, bet arī saistībā ar viņa eksprezidenta privilēģijām,» teica pie frakcijām nepiederošā deputāte.

Politologs Ivars Ījabs uzskata, ka pagaidām ir pāragri prognozēt, kas notiks ar Reformu partiju pēc V. Zatlera attālināšanās no tās vadības. Visu noteikšot pašvaldību vēlēšanu rezultāti.

«Par Reformu partijas nākotni prognozēt varēs pēc pašvaldību vēlēšanām. Baumas klīst dažādas, un nevienas no tām nav pārāk spožas. Tas, ka pēc vēlēšanām būs diezgan noteiktas pārmaiņas, ir skaidrs. Tur ir ļaudis, kas grib turpināt politisko karjeru, bet šajā partijas formātā tas nav iespējams,» teica politologs.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju vairāki reformisti apsver iespēju pamest Reformu partijas rindas un pievienoties Vienotībai. Kuluāros apspriesta tiek arī iespējamā Ingas Bites pievienošanās Nacionālās apvienības spēkiem, tādējādi kompensējot no apvienības frakcijas aizejošo Dāvi Staltu.

V. Dombrovska spējas stūrēt Reformu partiju tās transformācijas laikā politologs apšauba un uzskata, ka partijas nākotne pēc pašvaldību vēlēšanām ir izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa rokās.

«Būsim reāli, tās partijas reālais veidotājs ir nevis Zatlers, bet Ķīlis, un partijas liktenis lielā mērā ir atkarīgs tieši no viņa,» teica I. Ījabs.

«Es nebrīnītos, ja tā notiktu,» apsverot reformistu pievienošanās Vienotībai iespējamību, teica Vienotības valdes loceklis Kārlis Šadurskis, piebilstot, ka ne visiem potenciālajiem gribētājiem Vienotības durvis tiks atvērtas.

Partijas biedrus par nodomu neturpināt vadīt paša dibināto politisko spēku, piesaucot veselības stāvokli, V. Zatlers informēja 17. aprīlī.

«Mans veselības stāvoklis neļauj pilnvērtīgi pievērsties partijas vadībai, tāpēc mans pienākums bija jau tagad informēt kolēģus par savu lēmumu, lai laikus varētu notikt jauna partijas vadītāja izvirzīšana. Šis lēmums nav bijis viegls, jo kopā ar saviem domubiedriem esmu šo partiju veidojis, tomēr tas ir ļoti pārdomāts un izsvērts,» Reformu partijas valdes locekļiem teica V. Zatlers.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Nacionālā apvienība, Reformu partija, Valdis Zatlers, Vienotība, Vjačeslavs Dombrovskis

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats