28. janvāris, Sestdiena
Vārda dienas: Kārlis, Spodris
Sākuma lapa » Sabiedrība » Saeimā iesniegta ierosme ar fotoradariem kontrolēt pārkāpumus tikai virs 15 kilometriem stundā
Saeimā iesniegta ierosme ar fotoradariem kontrolēt pārkāpumus tikai virs 15 kilometriem stundā
Autors: NRA.lv / 20. februāris 2013, 11:55
Televīzijas raidījuma "Zebra" vadītājs Pauls Timrots vakar Saeimā iesniedzis ierosinājumu ar fotoradaru palīdzību fiksēt tikai tos ātruma pārkāpumus, kas par vairāk nekā 15 kilometriem stundā pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu.


Ieceri atbalstījuši vairāk kā 10 000 Latvijas iedzīvotāju.

Iniciatīvas būtība ir noteikt skaidru kārtību, kādā tiek izmantoti fotoradari. "Zebra" ierosināja - ar fotoradaru palīdzību fiksēt tikai tos ātruma pārkāpumus, kas par vairāk kā 15 km/h pārsniedz atļauto braukšanas ātrumu.

Savukārt kontrole līdz minētajai robežai tiktu atstāta tikai ceļu policistu kompetencē, kuri izvērtējot katru konkrēto gadījumu - pārkāpuma bīstamību atkarībā no tā izdarīšanas vietas, personas sodāmību un citus atbildību mīkstinošos vai pastiprinošos apstākļus - var pieņemt objektīvu un pamatotu lēmumu.

Izvērtējot normatīvo regulējumu, juridiskā biroja “Ieva Broka & partners" juristi kolektīvajā iesniegumā rosina grozīt Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 149.8 pantu "Braukšanas ātruma, distances un intervāla neievērošana". To ieteikts papildināt ar normu, kas precizē naudas soda piemērošanas gadījumus, kad atļautā braukšanas ātruma pārkāpumu par vairāk kā 15km/h fiksē fotoradars.

P.Timrots norāda: "Šis ir īstais brīdis salikt lietas pa plauktiņiem - "Vitronic" fotoradari uz ceļiem vairs nenerro autovadītājus, savukārt līdz jaunai kārtībai vēl laiks. Tāpēc šis brīdis jāizmanto, lai uzzīmētu spēles laukumu un izdomātu visiem saprotamus noteikumus - kas konveijeriem jeb fotoradariem, kas - cilvēku darbam".

Jau iepriekš informējām, ka kopš pagājušā gada augusta cilvēkiem ir iespēja atbalstīt ideju "Fotoradari 15+", atstājot savu balsi portālā manabalss.lv. Dažu nedēļu laikā tika sasniegti vajadzīgie 10 000 "PAR". Arī oktobrī veiktajā TNS aptaujā tika noskaidrots, ka trīs ceturtdaļas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsta minēto iniciatīvu.

P.Timrots uzsver, ka raidījums "Zebra" nekādā veidā neatbalsta ātruma pārsniegšanu uz ceļiem. Gluži pretēji! Aicinām sistēmu padarīt cilvēciskāku, visiem saprotamu un pats galvenais, lai tā uzlabotu satiksmes drošību!

Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: fotoradari, Pauls Timrots, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats