05. jūnijs, Pirmdiena
Vārda dienas: Igors, Ingvars, Margots
Sākuma lapa » Sabiedrība » Aktualizē bezdarbnieku apmācību programmu sarakstus
Aktualizē bezdarbnieku apmācību programmu sarakstus
Autors: Apollo.lv / 15. februāris 2013, 17:55
Bezdarbniekiem tuvākajā laikā būs pieejamas papildus praktiskās apmācības pie darba devēja apstrādes rūpniecības, transporta un loģistikas, tūrisma, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju uzņēmumos, izņemot apmācības nekvalificētu vai mazkvalificētu darbu veikšanai. Par to šonedēļ vienojās Labklājības ministrijas (LM) izveidotās Apmācību komisijas pārstāvji.Kā portālu «Apollo» informēja LM pārstāve Marika Kupče, Apmācību komisija aktualizēja arī apmācību sarakstus bezdarbnieku profesionālās tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmās.

Tas nozīmē, ka dažas tālākizglītības un pilnveides apmācību programmas bezdarbniekiem turpmāk vairs netiks piedāvātas. Piemēram, bezdarbniekiem nebūs iespējas apgūt nekustamā īpašuma aģenta, transportlīdzekļu krāsotāja u.c iemaņas.

Šādas izmaiņas nepieciešamas, jo šobrīd Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) uzskaitē esošo bezdarbnieku ar iepriekšminētajām prasmēm ir vairāk, nekā saskaņā ar darba devēju prognozēm būs pieprasīti tuvākajā laikā.

Tajā pašā laikā cilvēkiem būs iespēja iesaistīties jaunās neformālās izglītības apguves programmās, tostarp apgūt lietuviešu un igauņu valodas zināšanas, kas palielinās darbā iekārtošanās iespējas pierobežas teritorijā.

LM uzsver, ka Apmācību komisijas lēmums ir nepieciešams, lai NVA varētu turpināt darbu pie minēto apmācību praktiskas ieviešanas.

Ministrijā atgādina, ka apmācību jomas, izglītības programmas, profesijas un sociālās un profesionālās pamatprasmes, kurās nepieciešams veikt bezdarbnieku, darba meklētāju un bezdarba riskam pakļauto cilvēku apmācību, kā arī konkurētspējas paaugstināšanas pasākumu tematiskās jomas ne retāk kā reizi gadā nosaka labklājības ministra izveidota komisija.

Komisijas sastāvā iekļauti LM, Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, Zemkopības ministrijas, NVA, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras, Latvijas Pašvaldību savienības, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvji, kā arī eksperti.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: bezdarbnieki, Labklājības ministrija

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats