01. augusts,
Vārda dienas: Albīna, Albīns
Sākuma lapa » Sabiedrība » Zirgu gaļas skandāls: Arī Latvijā gatavojas ņemt paraugus
Zirgu gaļas skandāls: Arī Latvijā gatavojas ņemt paraugus
Autors: www.apollo.lv / 14. februāris 2013, 12:02
Gadījumā, ja Eiropas Komisija (EK) nolems uzdot visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm veikt DNS pārbaudes pārstrādātai liellopu gaļai, Pārtikas veterinārais dienests (PVD) būs gatavs ņemt paraugus, informē dienestā.


PVD pārstāve Ilze Meistere gan norāda: «Problēmas sagādā tas, ka PVD nav piešķirts finansējums šādu ārpuskārtas izmeklējumu veikšanai, tādēļ to nāksies pieprasīt.»

Kamēr Eiropas Komisija vēl lemj par obligātu laboratorisko izmeklējumu veikšanu, PVD inspektori, veicot pārbaudes pārtikas tirdzniecības uzņēmumos, jau pievērš pastiprinātu uzmanību gaļas izstrādājumiem un gaļai, to izsekojamībai, tostarp marķējumam un pavaddokumentos norādītajai informācijai, informē Meistere.

PVD jau ir noskaidrojis, ka lielākie Latvijas lielveikalu tīkli nav saņēmuši firmu «Comigel» un «Findus» produkciju un nesadarbojas ar minētajām firmām. Kā zināms, vairāku dalībvalstu dienesti atklājuši, ka šīs firmas ražotajos produktos liellopu gaļa aizstāta ar zirgu gaļu, turklāt ir aizdomas par veterināro zāļu atliekvielām šajā gaļā.


Zirga gaļu pārtikas ražošanā drīkst izmantot, taču ražotājam tas ir jānorāda produkta marķējumā, pretējā gadījumā tā ir patērētāju maldināšana.

Gaļas pārstrādes uzņēmums ražošanā drīkst izmantot legālā kautuvē kauta dzīvnieka gaļu, kuras izcelsmi tas var pierādīt.

Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmumiem, kuros PVD pārbaudes veic vismaz trīs reizes gadā, ir jāspēj pierādīt ražošanā izmantoto izejvielu izcelsme un pierādījumus ir jāsniedz arī dokumentāli, norāda PVD.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: PVD, zirgu gaļa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats