27. janvāris, Piektdiena
Vārda dienas: Ildze, Ilze, Izolde
Sākuma lapa » Sabiedrība » Lētāks siltums nebūs
Lētāks siltums nebūs
Autors: Zanda Zablovska / DB.LV / 1. novembris 2012, 11:06
Opozīcijas sagatavotais likumprojekts, kas paredz siltumenerģijas piegādēm iedzīvotājiem piemērot samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā, parlamentā netiks skatīts.


Ar 44 balsīm «par», 41 «pret» un astoņiem deputātiem atturoties, Saeima noraidījusi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) izstrādātos grozījumus likumā par PVN nodošanu izskatīšanai komisijās.

ZZS rosināja jau tagad siltumenerģijai noteikto samazināto 12% PVN likmi samazināt līdz 5%, pamatojot to ar Lielo pilsētu asociācijas sniegto informāciju par kopējo parādu par piegādāto siltumenerģiju līdz šī gada septembra sākumam 23,91 miljons latu apmērā, prognozējamo parādu sloga palielināšanos, kā arī nesamērīgi augstajām un svārstīgajām siltumenerģijas cenām, raksta DB.LV.

«Iestājoties ekonomiskajai krīzei, samazinātā PVN likme 5% apmērā siltumenerģijas centralizētām piegādēm mājsaimniecībām pakāpeniski pieauga līdz šobrīd spēkā esošajai likmei 12% apmērā,» atgādināja ZZS, rosinot likmi atgriezt iepriekšējā līmenī.

Jānorāda, ka Finanšu ministrija pret jaunu samazināto PVN likmju noteikšanu ir kritiska, uzsverot, ka maznodrošināto iedzīvotāju atbalstam pieejami efektīvāki risinājumi. Par ideju samazināt PVN apkurei kritisks ir arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: apkure, apkures cenas, pvn, siltumenerģija, siltums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats