23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Runas par Dombrovska pārcelšanos aktualizē paaudžu maiņu Vienotībā
Runas par Dombrovska pārcelšanos aktualizē paaudžu maiņu Vienotībā
Autors: Ilze Zālīte / NRA.lv / 21. septembris 2012, 12:47
Ja pēc diviem gadiem šā brīža Latvijas Ministru prezidents Valdis Dombrovskis tiks uzaicināts augstam amatam Eiropas Savienības izpildinstitūcijā, tad Vienotība var nonākt uz politiskā bankrota robežas, ja vien tā jau tagad nesāks domāt par paaudžu maiņu un jaunas, spēcīgas maiņas audzināšanu.


To sarunā ar Neatkarīgo uzsver politologs Filips Rajevskis. Šim viedoklim konceptuāli piekrīt arī viens no Vienotības līderiem, Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis, pēc kura domām, partijai tuvākajos gados ir jāatjaunojas, domājot par jauniem līderiem.

Jau ziņots, ka, tuvojoties 2014. gadam, kad būs jāizraugās jaunais Eiropas Komisijas prezidents, aizvien biežāk izskan arī Latvijas premjerministra Valda Dombrovska vārds. Lai gan pats premjers uzsver, ka kandidātu izvirzīšana vēl nav sākusies un visi minējumi ir vien spekulācija, tomēr kuluāros V. Dombrovska izredzes vērtē kā visnotaļ augstas.

F. Rajevskis uzsver: Vienotības šā brīža popularitāte lielā mērā balstās V. Dombrovska un finanšu ministra Andra Vilka veiksmīgajā tandēmā un premjera spējā bez milzīgiem zaudējumiem izvest Latvijas valsti no dziļās ekonomiskās krīzes. «Ja Valdis Dombrovskis izdomās pārvākties uz Briseli, tad Vienotībai būs milzīgas problēmas piedāvāt sabiedrībai līdzvērtīgu politiķi, kurš ne vien māk skaisti runāt, bet ir arī spējīgs sevi pierādīt darbos,» spriež politologs. «Neprasme laikus atjaunoties ir izputinājusi visas līdzšinējās lielpartijas. Gan Latvijas ceļš, gan Tautas partija nonāca uz iznīcības robežas, jo vienus spēcīgus politiķus nenomainīja nākamie.»

Tikmēr Dz. Zaķis uzskata – tas, cik lielā mērā V. Dombrovska iespējamā karjeras izaugsme ietekmēs Vienotību, vislielākajā mērā būs atkarīga no brīža, kurā tas notiks. «Pašlaik Latvija vēl nav pārvarējusi krīzi, un mums joprojām ir nepieciešams premjers, kuram piemīt tādas īpašības kā Valdim Dombrovskim. Taču nekas nav mūžīgs, un, atsākoties izaugsmei, premjera krēslā būs jāsēžas politiķim ar citām cilvēciskajām un politiskajām kvalitātēm,» klāstīja deputāts. Tādējādi, ja V. Dombrovskis dotos uz Briseli Latvijas izaugsmes fāzē, tad notiktu dabiska līderu maiņa, kas Vienotības tēlam netraucētu. «Tomēr ir acīmredzams, ka mums ir jāsāk domāt par alternatīvu Valdim Dombrovskim. Partijai ir jāatjaunojas un jāmeklē jauna paaudze,» rezumē Dz. Zaķis.

Politikas eksperts F. Rajevskis gan ir pārliecināts, ka Vienotība noteikti nevēlētos, lai nozīmīgā rokāde notiktu līdz 2014. gada rudenī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, jo jaunas maiņas audzināšana ir ilglaicīgs process. Tikmēr Vienotības pārstāvis Jānis Reirs ir pārliecināts: pat pārceļoties uz Briseli, V. Dombrovskis nezaudēs saikni ar partiju un Latvijas vēlētāju acīs joprojām būs Vienotības līderis, kā tas jau reiz noticis, kad V. Dombrovskis bija Eiropas Parlamenta deputāts. F. Rajevskis gan oponē: «Tas Valdis Dombrovskis, kas bija toreiz, ir kaut kas pilnīgi cits, nekā šobrīd. Būdams Eiropas Parlamenta deputāts, viņš Latvijas iekšpolitikā nebija nozīmīga figūra, savukārt šodien viņš ir nozīmīgākā Vienotības veiksmes atslēga. Tiesa, ļoti daudz kas būs atkarīgs arī no paša politiķa. Sandra Kalniete, strādādama Eiropas Parlamentā, tomēr aktīvi identificējas ar Vienotību, un šī saikne netiek zaudēta. Savukārt, piemēram, Roberta Zīles pienesums tēvzemiešu popularitātes stiprināšanā ir tuvs nullei,» pauda F. Rajevskis.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dzintars Zaķis, Filips Rajevskis, Valdis Dombrovskis, Vienotība

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats