19. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Sabiedrība » Nepilsoņu referenduma rīkošanai savāc 10 tūkstošus parakstu
Nepilsoņu referenduma rīkošanai savāc 10 tūkstošus parakstu
Autors: IR.lv / 23. augusts 2012, 15:47
Referenduma rīkošanai par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies jau 10 250 cilvēku, informēja kustības "Par vienlīdzīgām tiesībām" koordinators Andrejs Tolmačevs. Parakstus turpinās vākt līdz piektdienai, savukārt līdz 30.augustam tos plāno iesniegt Centrālajā vēlēšanu komisijā.

Kustības "Par vienlīdzīgām tiesībām" pārstāvis apgalvoja, ka no visiem cilvēkiem, kas parakstījās par šo iniciatīvu, aptuveni 10% līdz 15% ir latvieši. Par pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem parakstījušies dažāda vecuma cilvēki - pensionāri, vidēja vecuma cilvēki un arī jaunieši, raksta LETA.

Jurijs Petropavlovskis no "Par vienlīdzīgām tiesībām" informēja, ka Pilsonības likumā tiek piedāvāts veikt grozījumus, kas paredz Ministru kabinetam līdz 2013.gada 30.augustam iesniegt Saeimā grozījumus Personu apliecinošu dokumentu likumā par kārtību, kādā nepilsoņa pase tiek mainīta pret Latvijas pilsoņa pasi, nosakot, ka šī apmaiņa notiek par brīvu. Tāpat grozījumi, par kuriem vākti paraksti, paredz izstrādāt iesnieguma paraugu par nepilsoņa statusa saglabāšanu, kā arī kārtību, kādā nepilsoņiem tiek nosūtīta izziņa par kļūšanu par Latvijas pilsoņiem ar 2014.gada 1.janvāri, raksta IR.LV.

Kustība "Par vienlīdzīgām tiesībām" aicināja iedzīvotājus parakstīties, lai tiktu ierosināta tautas nobalsošana par Latvijas pilsonības piešķiršanu visiem nepilsoņiem. Patlaban norit parakstu vākšanas pirmais posms. Ja tajā tiek savākti 10 000 notariāli apstiprināti Latvijas iedzīvotāju paraksti, Centrālajai vēlēšanu komisijai būtu jāorganizē tālāka parakstu vākšana. Lai ierosinātu referendumu, jāsavāc 10% balstiesīgo vēlētāju parakstu.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: nepilsoņi, parakstu vākšana, referendums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats