29. novembris, Pirmdiena
Vārda dienas: Ignats
Sākuma lapa » Sabiedrība » Sprūdžs nesaskata pārkāpumus un sabiedrības interešu apdraudējumu Ventspils domes darbībā
Sprūdžs nesaskata pārkāpumus un sabiedrības interešu apdraudējumu Ventspils domes darbībā
Autors: NRA.lv / 8. augusts 2012, 17:51
Ventspils pilsētas pašvaldība saņēmusi vēstuli no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža, kas ir atbildes vēstule domes opozīcijas deputātiem Vladislavam Šafranskim un Ivaram Landmanim, kurā viņš norāda, ka nesaskata pārkāpumus un sabiedrības interešu apdraudējumu Ventspils pilsētas domes darbībā.


Abi opozīcijas deputāti marta beigās bija lūguši ministriju sasaukt Ventspils pilsētas domes ārkārtas sēdi, lai izskatītu jautājumu par Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja A.Lemberga un domes priekšsēdētāja 1.vietnieka J.Vītoliņa atlaišanu. Tāpat deputāti bija sūdzējušies par to, ka A.Lembergs pārkāpj viņam noteikto procesuālo piespiedu līdzekli, ka domes deputātiem ir liegts iepazīties ar domes komisiju un citu kolektīvo lēmumu pieņemošo institūciju materiāliem un domes deputātu virzītie lēmumu projektu netiek iekļauti Ventspils pilsētas domes dienaskārtībā.

Ministrs vēstulē norāda, ka ir pieprasījis Ventspils pilsētas domes atbildīgajām amatpersonām iesniegt ministrijā skaidrojumu un pamatojošo dokumentāciju par saņemtajām sūdzībām un iesniegumiem, un ir veikta padziļināta un detalizēta iesniegto dokumentu analīze.

Ministra Edmunda Sprūdža parakstītajā vēstulē teikts, ka lēmums par domes priekšsēdētāja vai tā vietnieka atlaišanu ir pašvaldības domes politisks lēmums. „Likuma „Par pašvaldībām” 28.pants tieši nenosaka, par kādiem jautājumiem ministrs var pieprasīt sasaukt pašvaldības domes ārkārtas sēdi, taču, tulkojot likumu pēc tā jēgas, tie ir jautājumi, kuru neatliekam neizlemšana varētu radīt būtisku sabiedrības interešu apdraudējumu. Lai arī minētais likums tieši neaizliedz ministram pieprasīt sasaukt pašvaldības domes ārkārtas sēdi arī par politiskiem jautājumiem, tomēr šādas sēdes sasaukšana nav lietderīga, jo gadījumā, ja domes priekšsēdētājs vai tā vietnieks bauda domes deputātu vairākuma uzticību, tad ir maz ticams, ka domes deputāti šādas, pēc ministra pieprasījuma sasauktas, sēdes laikā, mainīs savus politiskos uzskatus un atcels iepriekšminētās pašvaldības amatpersonas no amatiem,” vēstulē norāda E.Sprūdžs.

Tāpat Sprūdžs vēstulē norāda, ka attiecībā uz domes komisiju darbu pašvaldība rīkojas atbilstoši likumam, komisiju sēdes ir atklātas un tajās tiek nodrošināta dažādu politisko partiju pārstāvība.

Ministrs vienlaikus noraida opozīcijas deputātu sūdzību par viņu sagatavoto lēmumu projektu neiekļaušanu domes darba kārtībā. Vēstulē atgādināts, ka lēmuma projekta iesniegšanu reglamentē likums „Par pašvaldībām” un pašvaldības nolikums, kurā paredzēts, kādā kārtībā domes lēmuma projekts izskatāms domes pastāvīgajās komitejās un saskaņojams ar pašvaldības iestādēm vai to darbiniekiem. Ministrs arī pauž, ka atbilstoši Ventspils pilsētas domes sniegtajai informācijai Ventspils pilsētas domē nav saņemts opozīcijas deputātu sagatavots lēmumprojekts „Par A.Lemberga un J.Vītoliņa atbrīvošanu no ieņemamajiem Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja 1.vietnieka un Ventspils brīvostas valdes locekļu amatiem”.

Attiecībā par drošības līdzekļa ievērošanu ministrija atbildē opozīcijas deputātiem paskaidro, ka Saeimai, Ministru kabinetam, valsts un pašvaldību institūcijām, valsts un pašvaldību ierēdņiem, visu veidu uzņēmumiem un organizācijām, kā arī personām ir aizliegts iejaukties prokuratūras darba lietu izmeklēšanas vai citu prokuratūras funkciju izpildes laikā. Līdz ar to ministra un ministrijas kompetencē neietilpst sniegt vērtējumu par personai noteiktu procesuālo piespiedu līdzekli.

Atgādinām, ka opozīcijas deputāti jau 2010.gadā bija vērsušies Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijā ar iesniegumu par to, ka A.Lembergs pārkāpjot viņam noteikto drošības līdzekli un pildot domes priekšsēdētāja pienākumus. Atbildes vēstulē ministre Dagnija Staķe izskaidroja deputātiem ar likumu noteiktos domes priekšsēdētāja un domes deputāta pienākumus un tiesības, kā arī informēja deputātus, ka A.Lembergam piemērotais drošības līdzeklis – noteiktas nodarbošanās aizliegums – neaizliedz viņam ieņemt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amatu, bet gan aizliedz pildīt Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumus.

Jāatzīmē, ka Ventspils pilsētas pašvaldība nupat atzīta par uzvarētāju Latvijas Pašvaldību savienības sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Izglītības un zinātnes ministriju, Veselības ministriju, Labklājības ministriju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju rīkotajā konkursā „Eiropas Gada pašvaldība 2012”.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Edmunds Sprūdžs, Ventspils dome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats