26. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Amēlija, Evelīna, Mētra
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pabrikam Jaunā viļņa rīkošana Latvijā šķiet jocīga
Pabrikam Jaunā viļņa rīkošana Latvijā šķiet jocīga
Autors: Apollo.lv / 25. jūlijs 2012, 17:26
Sabiedrības vadītājiem būtu jāsaprot, kas ir tās vērtības, uz kurām balstās mūsu valsts, un kuras pārstāv mūsu valsts kultūru.


Tā, komentējot plānoto «Jaunā viļņa» pasākumu 11.novembra krastmalā, Latvijas Radio raidījumā «Krustpunktā» sacīja aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V).

Pabriks norādīja, ka šobrīd Latvijas informācijas telpā norisinās informācijas karš. «Cita starpā tas ir karš arī par vērtībām. Kuras ir tās vērtības, kuras no pagātnes pārņemam, un kuras nepārņemam. Mums pašiem kā pasākumu organizētājiem ir jāsaprot, kurā vietā mēs kaut ko varam atļauties, un kurā -nevaram. Ko mēs gribam - kas lai pārstāv mūsu valsti, un kas lai to nepārstāv,» sacīja Pabriks.

Pabriks uzskata, ka «Jaunais vilnis» nekādā veidā nesaistās nedz ar Baltijas, nedz Latvijas kultūrtelpu. «Tas, ka uz «Jaunā viļņa» galotnēm kāds var taisīt biznesu un iegūt naudu, nopelnīt - tas ir cits jautājums. Bet tad ir jautājums - vai mēs pelnām naudu uz jebko?»

«Man vispār šķiet jocīgi, ka citā valstī notiek pasākums, kas patiesībā ir orientēts totāli uz pilnīgi citu valsti, citām kultūrvērtībām, citām valodām,» sacīja Pabriks, piebilstot, ka negribot savu viedokli kādam uzspiest, jo pieņemot, ka ir virkne Latvijas pilsoņu vai nepilsoņu, kam šāds pasākums patīk.

Jau ziņots, ka 27.jūlijā 11.novembra krastmalā notiks 11.starptautiskā populārās mūzikas jauno izpildītāju konkursa «Jaunais vilnis 2012» nakts diskotēka, kas līdz šim vienmēr bija organizēta Jūrmalā.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) norāda, ka diskotēku translēs Krievijas kanāls «MUZ TV» ar 40 miljonu skatītāju auditoriju, Ukrainas valsts televīzija ar 17 miljonu auditoriju, Kazahstānas televīzija ar 10 miljoniem skatītāju un citas kompānijas, tā būšot lieliska reklāma pilsētai, kas palīdzēšot piesaistīt tūristus.

Savukārt kultūras ministre min, ka arguments par tūristu piesaisti Rīgas vecpilsētai šajā gadījumā neizturot kritiku, jo «tūristi uz Latviju un Rīgu galvenokārt dodas skatīties kultūrvēstures unikālās vērtības - Dziesmu un deju svētkus, arhitektūru, dabu, nevis citas valsts ideoloģiju popularizējošu pasākumu».


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Artis Pabriks, Jaunais Vilnis, Jūrmala, Nils Ušakovs

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats