23. februāris, Piektdiena
Vārda dienas: Almants, Haralds
Sākuma lapa » Sabiedrība » Pirms vasaras brīvdienām Valsts prezidents uzrunā parlamentu, analizējot tā pirmo darba cēlienu
Pirms vasaras brīvdienām Valsts prezidents uzrunā parlamentu, analizējot tā pirmo darba cēlienu
Autors: NRA.lv / 21. jūnijs 2012, 13:26
Uzrunājot deputātus, Valsts prezidents Andris Bērziņš atzina, ka 11. Saeimai, kas tika ievēlēta ārkārtas vēlēšanu gaitā, noslēdzas pirmais darba cēliens, ko raksturo ļoti daudzu likumdošanas izmaiņu pieņemšana.


"Laiks un gaisotne, kurā tika ievēlēta šī Saeima, bija ļoti sarežģīti. Vēlētāju gaidas un cerības par 11.Saeimas deputātu kvalitatīvajām un morālajām īpašībām referenduma iespaidā bija sakāpinātas. No jums tika sagaidīts paraugdarbs. Jums noliktā latiņa bija ļoti, ļoti augsta. Šī Saeima ir spējusi izveidot darba spējīgu Ministru kabinetu un pieņemt mums pašiem un Eiropas Savienībai svarīgus lēmumus, tostarp ar kvalificētu vairākumu. Arī acīmredzami nepieciešamais un smagais lēmums pakāpeniski paaugstināt pensionēšanās vecumu ir bijis šīs Saeimas darba kārtībā un atklātās, bet smagās diskusijās ticis izskatīts. Tas liecina par politisko gribu, atbildību un spēju aizmirst pretrunas, kad tas nepieciešams valsts interesēs," pauda prezidents.

Tiesa, A. Bērziņa kritiku izpelnījās norāde par pārāk sadrumstalotu skatījumu uz likumdošanas procesu. "Daži likumi tiek tik bieži grozīti, ka cilvēki nespēj tiem izsekot līdzi. Gada laikā būšu izsludinājis gandrīz 200 likumus, no kuriem daži grozīti pat četras reizes, bet dažiem grozījumiem apjoms sasniedz 60 lapas. Tāpat joprojām nespējam atteikties no plašas, detalizētas un pat sīkumainas regulācijas likuma līmenī, kas pilnīgi objektīvi var izraisīt pamatotus pārmetumus par nesakārtotu likumdošanu."

Tai pat laikā Valsts prezidents arī neaizmirsa deputātus apsveikt ar gaidāmajiem Līgo svētkiem. "Noslēdzoties jūsu pirmajai darba sezonai, novēlu jums labu atpūtu vasarā, lai jau rudens sesijā varētu turpināt mūsu valsts izaugsmei tik nepieciešamo likumdošanas darbu. Šobrīd tuvojas viens no kalendārā gada nozīmīgākajiem notikumiem – Vasaras saulgrieži, visa Latvija gatavojas Līgo svētkiem un Jāņu dienai. Lai arī turpmāk spējam saglabāt un kopt mūsu tradīcijas, papildināt mūsu mantojumu, lai būtu ko dot un atstāt nākamajām paaudzēm. Novēlu jums visiem priecīgus Līgo svētkus un pateicos par sadarbību šajā Saeimas periodā."


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Bērziņš, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats