02. decembris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Sabiedrība » KNAB šefs par Zaķa lietu: Nodokļu joma nav mūsu kompetence
KNAB šefs par Zaķa lietu: Nodokļu joma nav mūsu kompetence
Autors: Apollo.lv / 19. jūnijs 2012, 15:16
Korupcijas novēršanās un apkarošanas biroja (KNAB) šefs Jaroslavs Streļčenoks atzīst, ka daļa dokumentu, kas iesniegta parlamenta deputāta Dzintara Zaļa auto iegādes lietā, nodota Valsts ieņēmumu dienestam (VID).


«Daļa dokumentu pēc piekritības nodota VID. Atgādināšu, ka nodokļu joma nav biroja kompetence,» LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja KNAB šefs.

«Tas, kā viņš iegādājās auto, ir VID jautājums. Mēs vērtēsim, vai viņš [Zaķis] kā amapersona ir pārkāpis likumu,» – tā Streļčonoks.

KNAB esot konstatējis, ka Zaķa rīcību var izvērtēt tikai saskaņā ar KNAB likuma normu, kura paredz, ka birojs var «kontrolēt likuma «Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā» izpildi, kā arī citos normatīvajos aktos valsts amatpersonām noteikto papildu ierobežojumu ievērošanu», vēstīja LETA, atsaucoties uz portāla «pietiek.com» publicēto ziņu.

«Pietiek.com» norāda, ka pašlaik VID rīcībā ir gan KNAB pārsūtītā informācija, gan trīs portāla iesniegumi. Tajos gan aprakstīta Zaķa īstenotā nodokļu apiešanas shēma, gan īpaši norādīts uz iespējamo deputāta un SIA «Mūsa Motors Rīga» vai tās darbinieku īstenotā simulatīvā darījuma shēma, iesaistot arī kādu Lietuvas uzņēmumu, kura nosaukumu Zaķis tā arī nav gribējis atklāt, raksta Apollo.lv.

Portāls arī vēsta, ka saskaņā ar Ceļu satiksmes un drošības direkcijas (CSDD) datiem Saeimas deputāts Dzintars Zaķis (V) pagaidām tā arī nav veicis solīto darījumu, atpērkot automašīnu «Volvo XC60» no pašam piederošā SIA «Datoru centrs».

Jau vēstīts, ka portāla «Pietiek.com» rīcībā nonākušie dokumenti liecina, ka Zaķis gadu mijā ticis pie jaunas automašīnas «Volvo XC60», nenomaksājot valstij aptuveni 8800 eiro (6160 latu) pievienotās vērtības nodoklī. Publicētajā deputāta e-pasta vēstuļu sarakstē ar «Mūsa Motors Rīga» saistībā ar šo lietu tiek apspriesta nepieciešamība kādam starpniekuzņēmumam Lietuvā maksāt 1000 eiro (700 latus), lai varētu tikt īstenota nodokļa apiešanas shēma.

Tagad Zaķis apmierinājis frakcijas iepriekš izteiktās prasības, kā risināt gadījumu ar automašīnas iegādi, - viņš atvainojies, paudis nožēlu un nomaksās PVN, atpērkot automašīnu no sava uzņēmuma.

Ja Latvijā sekotu Rietumeiropas standartiem, tad deputāta mandāts Zaķim būtu jānoliek, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda sabiedriskās politikas centra «Providus» pētnieks Valts Kalniņš.

Savukārt 74% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka Saeimas deputātam Dzintaram Zaķim pēc «auto skandāla» būtu jāatstāj «Vienotības» frakcijas vadītāja amats, liecina pētījumu aģentūras «TNS» sadarbībā ar telekompāniju LNT veiktais pētījums.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Dzintars Zaķis, Jaroslavs Streļčenoks, KNAB, pvn, Valts Kalniņš, Volvo

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats