02. decembris, Sestdiena
Vārda dienas: Meta, Sniedze
Sākuma lapa » Sabiedrība » Saeimā darbu sāk Sabiedrības saliedētības komisija
Saeimā darbu sāk Sabiedrības saliedētības komisija
Autors: NRA.lv / 2. aprīlis 2012, 16:43
Saskaņā ar Saeimas kārtības ruļļa grozījumiem šī gada 1.aprīlī Saeimas Pilsonības likuma izpildes komisija oficiāli ir pārtapusi par Sabiedrības saliedētības komisiju.


Līdz šim komisijas galvenais darbs bija kontrole pār Pilsonības likuma izpildi. Tāpat komisija nodarbojās ar līdzšinējās situācijas analīzi - uzklausīja nozaru ekspertus un dažādu sociālo grupu pārstāvjus, kā arī apkopoja pētījumu rezultātus integrācijas un sabiedrības saliedētības jomā, tādējādi sagatavojoties darbam Sabiedrības saliedētības komisijas statusā.

"Politiķiem, tāpat kā visiem cilvēkiem Latvijā, jāatrod kopīgais, kas balstās daudz dziļāk cilvēciskajā būtībā. Tāpēc ir nepieciešams pastiprināt garīgo dimensiju politikā - garīgums un kultūra ir tās būtiskās lietas, kas cilvēkiem un politiķiem var dot kvalitatīvi jaunu saprašanās iespēju," uzsver komisijas priekšsēdētājs Ilmārs Latkovskis, norādot, ka šī iemesla dēļ komisija februārī kopā ar Valsts prezidentu Andri Bērziņu Rīgas pilī rīkoja politiķu un garīgo līderu diskusiju "Garīgā dimensija un politika".

Mainoties komisijas nosaukumam, mainās arī tās funkcijas. Komisijas mērķis ir veicināt sabiedrības saliedētību un pārvarēt etnisko sašķeltību. Komisijas galvenie uzdevumi ir veikt analīzi par līdzšinējo integrācijas politiku Latvijā un, iesaistot plašsaziņas līdzekļus un sabiedriskās organizācijas, rosināt kvalitatīvi jaunu dialogu par nacionālo vienotību un saliedētību.

Tāpat komisija strādās ar likumdošanas iniciatīvām, kas saistītas ar sabiedrības etniskās saliedētības jautājumiem. Viens no komisijas darba virzieniem būs saiknes saglabāšana un stiprināšana ar tautiešiem ārzemēs, lai viņi justos piederīgi Latvijai - gan tie, kuru senči izbraukuši pirms daudziem gadu desmitiem, gan mūsdienās emigrējušie. Līdz šim jau bijusi tikšanās ar Ārlietu ministrijas speciālo uzdevumu vēstnieku par sadarbību ar diasporu Rolandu Lappuķi, tāpat komisijas priekšsēdētājs apmeklējis latviešus Štutgartē.

Sabiedrības saliedētības komisijā strādā deputāti Ilmārs Latkovskis, Valdis Liepiņš, Ainars Latkovskis, Dzintars Ābiķis, Irina Cvetkova, Ina Druviete, Jānis Dūklavs, Aleksandrs Jakimovs, Ingmārs Līdaka, Ināra Mūrniece, Vladimirs Nikonovs, Vladimirs Reskājs, Ivans Ribakovs, Artūrs Rubiks un Jānis Upenieks.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Ilmārs Latkovskis, Sabiedrības saliedētības komisija, Saeima

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats