15. jūnijs, Otrdiena
Vārda dienas: Baņuta, Vilija, Vits
Sākuma lapa » Sabiedrība » Rīdzinieki interesējas par latviešu valodas apguvi
Rīdzinieki interesējas par latviešu valodas apguvi
Autors: Zane Plone / NRA.lv / 8. februāris 2012, 17:58
Jau otrajā dienā pēc pieteikšanās izsludināšanas Rīgas domes finansētajā projektā „Latviešu valodas apguves kursu organizēšana un īstenošana Rīgas iedzīvotājiem” tika nokomplektētas visas bezmaksas latviešu valodas apmācības grupas, tāpēc izglītības iestādes pārtrauca iedzīvotāju pieteikumu pieņemšanu, informē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments


Šogad piešķirtais finansējums ir 65 000 lati. Pateicoties šim finansējumam, latviešu valodu bez maksas varēs apgūt 1130 rīdzinieki. Kursi notiek jau otro gadu, un pagājušajā gadā latviešu valodas prasmes apguva vairāk nekā 500 cilvēku, ziņo Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietniece Laila Ivāna.

Viņa stāsta, ka latviešu valodu kursos ir iespēja apgūt rīdziniekiem, kuri nav bērni vai bezdarbnieki, jo tiem ir cita latviešu valodas apgūšanas programma. Bezmaksas valodas apguve pienākas tiem, kas legāli uzturas Latvijā, kuru dzimtā valoda nav latviešu un kas ir deklarējuši savu dzīvesvietu Rīgā, raksta NRA.lv.

Rīgas domes direktora biroja Sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Indra Vilde ziņo, ka ir akceptēti seši projekta iesniedzēji, un katrs no tiem ir izstrādājis savu programmu, kā iemācīt latviešu valodu.

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs stāsta, ka rīdziniekiem par latviešu valodas apguvi ir ļoti liela interese, tādēļ tiks meklēta iespēja piešķirt papildus finansējumu šim projektam vēl līdz 100 000 latu, lai valodu pašvaldības finansētajos kursos varētu mācīties pēc iespējas vairāk cilvēku, ziņo Rīgas pašvaldības portāls.

Gadījumā, ja līdz 2012. gada beigām vēl būs iespēja pieteikties uz bezmaksas latviešu valodas kursiem, iedzīvotāji par to tiks informēti.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Indra Vilde, latviešu valoda, Nils Ušakovs, Rīgas Dome

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats