28. janvāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Kārlis, Spodris
Sākuma lapa » Sabiedrība » Prezidents: referendums neatrisinās nevienu no sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem
Prezidents: referendums neatrisinās nevienu no sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem
Autors: Apollo.lv / 17. janvāris 2012, 13:39
Valsts prezidents Andris Bērziņš atbalsta Sabiedriskās politikas centra «Providus» iniciatīvu organizēt pilsoņu debates par integrāciju, iesaistot tajās pēc nejaušas atlases ielūgtus dalībniekus – Latvijas pilsoņus un nepilsoņus, dažādu tautību pārstāvjus, visu reģionu iedzīvotājus no dažādām vecuma grupām un profesijām, portālam «Apollo» pavēstīja prezidenta Preses dienestā.


«Šobrīd atsevišķas politiķu grupas ar mediju starpniecību cenšas padarīt referenduma tematu par nozīmīgāko Latvijas notikumu šajā gadā. Nevaru un nevēlos šādam uzstādījumam piekrist, jo referendums ir apzināti eskalēts notikums, kura iznākums neatrisinās nevienu no Latvijas sabiedrībai nozīmīgiem jautājumiem. Ja vēlamies dzīvot savstarpējas tolerances un cieņas gaisotnē, kur provokatīvām sabiedrības šķelšanas idejām nav vietas, mums visiem kopā jārod risinājumi sadzīvošanai. Tādēļ ar patiesu interesi atbalstīšu un arī pats personīgi piedalīšos debatēs par integrāciju,» atzīst Valsts prezidents.

Plānots, ka debates notiks 25., 26.februārī, un Valsts prezidents piedalīsies to noslēguma daļā, kad tiks prezentēti debašu rezultāti, izstrādātie priekšlikumi un sāksies diskusija ar politiķiem par to, kā politiķi rīkosies, lai izstrādātos priekšlikumus ieviestu dzīvē.

Valsts prezidents saņems ziņojumu, kurā apkopoti debašu rezultāti un konkrēti priekšlikumi, kam piekrituši visi debašu dalībnieki.

Šāds ziņojums vienlaikus būs pamats arī Valsts prezidenta turpmākajām iniciatīvām sabiedrības saliedēšanas veicināšanai un konkrētai rīcībai šī mērķa vārdā.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Andris Bērziņš, Providus, referendums

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats