04. marts, Ceturtdiena
Vārda dienas: Alise, Auce
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » 3D printēšanas konkursā studenti izgatavos inovatīvus automobiļu virsbūves modeļus
3D printēšanas konkursā studenti izgatavos inovatīvus automobiļu virsbūves modeļus
Autors: bizness.lv / 12. februāris 2021, 15:03
15. februārī sāksies pieteikšanās ikgadējam 3D printēšanas konkursam, kurā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina piedalīties ikvienu Latvijas studentu. Konkursā studentiem būs jāizstrādā inovatīvs sauszemes transporta līdzekļa virsbūves modeļa dizains.3D printēšanas konkursu rīko RTU Studentu parlaments un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar SIA «RX Carbon». Uzņēmums specializējas dažādu produktu izgatavošanā no kompozītmateriāliem, tam ir liela pieredze autoindustrijā.
Šogad pirmo reizi jebkuram Latvijas uzņēmumam bija iespēja pieteikt savu izaicinājumu konkursam, aicinot studentus radīt jaunus un radošus risinājumus dažādiem priekšmetiem, kas konkursa noslēgumā tiks attēloti nelielā 3D modeļa izskatā.
3D printēšanas konkursa galvenais mērķis ir rosināt studentu interesi par 3D modelēšanu, printēšanu, skenēšanu un paplašināt viņu zināšanas par šo tehnoloģiju izmantošanu sabiedrības, organizāciju vai indivīdu problēmu risināšanā.
Dalībnieki konkursā sacentīsies par galveno balvu – jaunu 3D printeri. Konkursa fināls paredzēts 23. aprīlī. 
Konkursā var piedalīties jebkurš interesents, veidojot komandu ar vismaz vienu RTU studentu. Komandas veidos viens līdz trīs cilvēki.  Lai piedalītos konkursā, studentiem nav nepieciešamas priekšzināšanas par 3D printēšanu un modelēšanu, jo dalībniekiem tiks organizētas ievadlekcijas un mācības RTU Dizaina fabrikā. Viņi saņems atbalstu visā konkursa gaitā – no ievadlekcijām līdz ideju izstrādei, prototipēšanai un pašu modeļu izstrādei. 
Pagājušajā gadā studentus konkursā izaicināja Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris un mehāniķis Mārtiņš Rubenis. Konkursā bija jārada apbalvošanas modeļa prototips Pasaules kausa posmam kamaniņu sportā Siguldā. Savukārt 2019. gadā konkurss notika sadarbībā ar Latvijas Zemessardzi. Dalībniekiem bija jāizstrādā 3D modeļi militāro uzdevumu izpildes simulācijām (wargaming). 
RTU Dizaina fabrika ir inovāciju un uzņēmējdarbības platforma ar Baltijā vislabāk aprīkoto prototipēšanas darbnīcu, kvalificētiem ekspertiem un zinātnisko atbalstu uzņēmējiem un studentiem, lai radītu inovācijas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus. RTU Studentu parlaments ir vecākā studējošo pašpārvalde Latvijā. Tās darbības mērķis ir uzlabot vietējo un ārzemju studentu studiju pieredzi.
Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats