26. janvāris, Otrdiena
Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » No slimības palīdzības pabalsta neieturēs nodokļus
No slimības palīdzības pabalsta neieturēs nodokļus
Autors: bizness.lv / 26. novembris 2020, 13:06
Saeimā ceturtdien, 26. novembrī, pieņemtie grozījumi likumā “Par maternitātes un slimības apdrošināšanu” paredz COVID-19 izplatības inspirētu jaunu atbalsta instrumentu. Proti – sociāli apdrošinātai personai būs laikā terminētas tiesības uz vienreizēju slimības palīdzības pabalstu par 14 kalendārajām dienām.

Pabalsta apmērs ir noteikts 60% apmērā no personas vidējās apdrošināšanas iemaksu algas. Taču no slimības palīdzības pabalsta neieturēs iedzīvotāju ienākuma nodokli, ko ietur no slimības pabalsta. Līdz ar to jaunais pabalsts finansiāli būtiski neatšķirsies no slimības pabalsta, ko vecāki patlaban saņem pašu vai bērnu slimības gadījumā.

Labklājības ministrija atgādina, ka vienreizējo slimības palīdzības pabalstu par 14 kalendārajām dienām personai būs tiesības pieprasīt vienu reizi laikposmā no 2020.gada 2.decembra līdz 31.decembrim un vienu reizi laikposmā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2020.gada 30.jūnijam, ja bērna vecākiem, ja viņš nevar strādāt attālināti un viņa aprūpējamais bērns ir vecumā līdz 10 gadiem (ieskaitot), vai bērns ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam, un ja bērni Covid-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt pirmskolas izglītības iestādi vai mācības vispārējās izglītības programmā notiek attālināti

Slimības palīdzības pabalsts šajā laikā pienāktos arī atbalsta personai cilvēkam ar invaliditāti no 18 gadu vecuma, kuram pašvaldība piešķīrusi dienas aprūpes centra vai dienas centra pakalpojumu, bet kurš ar COVID-19 saistīto apstākļu dēļ nedrīkst apmeklēt dienas aprūpes centru.Diskusija par rakstu (0)
Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats