20. aprīlis, Otrdiena
Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » ES pārbaudīs dalībvalstu uzņēmumu līgumus ar Gazprom, vēsta laikraksts
ES pārbaudīs dalībvalstu uzņēmumu līgumus ar Gazprom, vēsta laikraksts
Autors: BNA / 3. februāris 2016, 9:31
Eiropas Savienība (ES) plāno pārbaudīt līgumus, kurus Krievijas enerģētikas gigants “Gazprom” slēdzis ar Eiropas uzņēmumiem, uz aizdomu pamata, ka uzņēmums uzspiedis valstīm negodīgas cenas, liecina vācu laikraksta “Frankfurter Allgemeine Zeitung” rīcībā esošā informācija.


Laikraksts ziņo, ka EK vēlas no dalībalvalstīm iegūt pilnīgu informāciju par līgumiem, kas slēgti ar “Gazprom”. Tas attiecas uz līgumiem, kuru darbība ir ilgāka par gadu un kuri nodrošina vairāk nekā 40% no konkrētās dalībvalsts dabasgāzes patēriņa, kas nozīmē, ka izpētīts tiktu arī starp  Krieviju un Vāciju  izbūvētais gāzesvada paplašināšanas projekts “Nordstream 2”.

Kā zināms, šī nav pirmā reize, ka EK pārmet “Gazprom” ES vienotā tirgus noteikumu pārkāpumus. Pērn aprīlī EK Krievijas lielākajam gāzes koncernam “Gazprom” izvirzīja vairākas apsūdzības saistībā ar konkurences noteikumu pārkāpšanu Austrumeiropas valstīs, tai skaitā Latvijā.

Toreiz izmeklēšana par “Gazprom” dominējušo stāvokli veikta Igaunijā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Čehijā, Slovākijā, Ungārijā un Bulgārijā.

Krievijas gāzes koncernam ir individuāli līgumi ar visām šim valstīm, kas ļauj uzņēmuma iekasēt atšķirīgu cenu par gāzes piegādēm.

Komisija uzskatīja, ka “Gazprom” neatbilstoši ierobežojis pārrobežu gāzes plūsmas un piecās valstīs piemērojis negodīgu cenu politiku, kā arī uzstādījis neatbilstošas infrastruktūras prasības Bulgārijā un Polijā.

Tikmēr “Gazprom” EK iesniegtās sūdzības noraidīja, saucot tās par nepamatotām.



Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Eiropas Savienība, gāze, Gazprom

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats