25. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Anšlavs, Junora
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Valdība atbalsta 80 miljonu eiro aizdevumu airBaltic
Valdība atbalsta 80 miljonu eiro aizdevumu airBaltic
Autors: BNA / 16. novembris 2015, 14:25
Valdība šodien ārkārtas sēdē atbalstīja priekšlikumu no Valsts kases piešķirt nacionālajai aviokompānijai "airBaltic" aizdevumu 80 miljonu eiro vērtībā.


Valdība pieņēmusi lēmumu papildināt likumprojektu "Par valsts budžetu 2016.gadam" papildināšanu ar jaunu punktu saistībā ar "airBaltic" pamatkapitāla palielināšanu.

Paredzams, ka tajā tiks iekļauta norāde par to, ka Valsts kase "airBaltic" aizdod līdz 80 miljoniem eiro ar nosacījumu, ka šim ieguldījumam nav ietekmes uz budžetu.

Par minēto priekšlikumu vēl būs jālemj Saeimai.

Jau vēstīts, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro. Kopējais Latvijas aviokompānijas jaunais kapitāls 132 miljonu eiro apmērā veicināšot biznesa plānu un flotes modernizēšanu.

Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, Ralfs Dīters Montāgs-Girmess kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors piesaistīts uz laiku un pēc tam akcijas no Vācijas uzņēmēja tiks atpirktas, ja tiks atrasts stratēģiskais investors.

Patlaban koalīcijas partneri nav pauduši atbalstu 80 miljonu eiro aizdevuma izsniegšanai nacionālajai lidsabiedrībai.

Rīt, 17.novembrī, valdība plāno pieņemt gala lēmumu "airBaltic" jautājumā, un līdz tam laikam līgums ar investoru netiks slēgts.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, Laimdota Straujuma

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats