25. februāris,
Vārda dienas: Alma, Annemarija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Strautiņš: airBaltic zaudēšana var ļoti negatīvi ietekmēt ekonomiku
Strautiņš: airBaltic zaudēšana var ļoti negatīvi ietekmēt ekonomiku
Autors: BNA / 12. novembris 2015, 10:20
Nacionālās lidsabiedrības "airBaltic" zaudēšana varētu ļoti negatīvi ietekmēt Latvijas ekonomiku, ceturtdien LTV raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja DNB bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.


Komentējot apšaubāmi vērtējamo valdības ieceri aizdot nacionālajai lidsabiedrībai "airBaltic" 80 miljonus eiro, Strautiņš norādīja, ka "airBaltic" Latvijas ekonomikai ir pārāk svarīga, lai atļautos tai neaizdot naudu.

"Jebkurš bizness ir riskants un jo īpaši aviobizness, bet tajā pašā laikā nevar uz šādu darījumu skatīties tikai no finansiālā izdevīguma viedokļa. "airBaltic" ir ļoti nozīmīgs uzņēmums Latvijas ekonomikai. Mēs dzīvojam diezgan nomaļā pasaules malā un viss, kas šeit palielina civilizācijas kritisko masu, tajā skaitā savienojumu skaits ar pārējo pasauli, ir ļoti, ļoti svarīgs," sacīja Strautiņš.

Viņš norādīja, ka lai arī plānotais aizdevums 80 miljonu eiro apmērā aviokompānijai ir ļoti liela summa, nozaru eksports, kurām ir svarīgs savienojamība ar pasauli, ir apmēram 1,4 miljardi eiro. 

Viņš pauda viedokli, ka "airBaltic" ir jāattīstās, piebilstot, ka aizdevums ir daļa no risinājumiem:"Man nav sīka viedokļa par tehniskiem risinājumiem," sacīja DNB bankas ekonomists.

Savukārt komentējot izvēlēto lidsabiedrības investoru, Strautiņš norādīja, ka šajā risinājumā ideāla varianta diemžēl nav.

Jau vēstīts, ka valdība pēc vairāk nekā četru stundu garām diskusijām akceptējusi finanšu konsultanta “Prudentia” atrasto investoru Latvijas nacionālajai aviokompānijai “airBaltic” – Vācijas uzņēmēju Ralfu Dīteru Montāgu-Girmesu, kura piedāvājums paredz ieguldīt aviokompānijā 52 miljonus eiro, bet valstij attiecīgi būtu jāiegulda 80 miljoni eiro.

Pēc satiksmes ministra Anrija Matīsa vārdiem, Ralfs Dīters Montāgs-Girmess kā nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investors piesaistīts uz laiku un pēc tam akcijas no Vācijas uzņēmēja tiks atpirktas, ja tiks atrasts stratēģiskais investors.

Savukārt attiecībā uz valdības plānoto aizdevumu “airBaltic” 80 miljonu eiro vērtībā, koalīcijas partneri tam nav pauduši savu atbalstu, līdz ar to būtu jāmeklē cits situācijas risinājums.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: airBaltic, Pēteris Strautiņš

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats