09. februāris, Ceturtdiena
Vārda dienas: Apolonija, Simona
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Hogans: Latvijas lauksaimniekiem ir labs potenciāls sasniegt jaunus eksporta tirgus
Hogans: Latvijas lauksaimniekiem ir labs potenciāls sasniegt jaunus eksporta tirgus
Autors: BNA / 30. oktobris 2015, 11:01
Latvijas ražotajiem ir labas iespējas un potenciāls sasniegt jaunus eksporta tirgus, ceturtdien tiekoties ar zemkopības ministru Jāni Dūklavu, sacīja Eiropas Savienības (ES) lauksaimniecības un lauku attīstības komisārs Fils Hogans.


ES pārstāvis norādīja, ka pilnībā piekrīt tam, ka Latvija ir viena no tām valstīm, kura vissmagāk cietusi no Krievijas noteiktā pārtikas embargo, vienlaikus norādot, ka uzskata, ka ES ir pienācīgi reaģējuši uz lauksaimnieku grūtībām.

"Mana pārliecība ir tāda, ka Eiropas Komisijas (EK) palīdzība 500 miljonu eiro vērtībā pierādījusi tās apņēmību atbalstīt Eiropas lauksaimniecību," sacīja Hogans, norādot, ka šis atbalsts nāk reizē ar brīdi, kad ES saskaras ar lielāko bēgļu krīzi kopš Otrā pasaules kara.

Viņš skaidro, ka 500 miljonu eiro lielā palīdzības pakete satur virkni mērķtiecīgu atbalsta programmu, kas risinās strukturālās problēmas.

Viņš uzsvēra, ka pēdējo gadu pieredze liecina par nepieciešamību turpināt jaunu tirgus atrašanu un eksporta noieta dažādošanu, atzinīgi novērtējot Latvijas panākumus šajā jomā.

"Palielinot eksporta iespējas tiks sperts būtisks solis, lai nodrošinātu mūsu, tai skaitā Latvijas, ražotāju nākotni," sacīja Hogans.

Viņš pauda cerību uz turpmāku sadarbību, lai Latvijas ražotājiem būtu iespējas attīstīt savu acīmredzamo izaugsmes potenciālu un turpināt iekarot jaunus eksporta tirgus.

"Grūtības, kādas šobrīd piedzīvo lauksaimnieki, it īpaši Latvijā, mudina mūs pieņemt izaicinājumus un darīt visu, kas mūsu spēkos, lai nodrošinātu to iztiku un nākotni," sacīja Hogans.

Kā jau zināms, šogad atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Jau vēstīts, ka EK pēc ārkārtas sanāksmes Briselē, kura tika sasaukta, lai apspriestu atbalsta pasākumus lauksaimniekiem, kuri pašlaik cieš no piena un liellopu nozares krīzes, paziņoja par 500 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniekiem.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksports, Fils Hogans, lauksaimniecība, pārtikas embargo

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats