18. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Rietumvalstu lauksaimnieki turpina ciest pārtikas embargo dēļ
Rietumvalstu lauksaimnieki turpina ciest pārtikas embargo dēļ
Autors: BNA / 5. oktobris 2015, 17:03
Eiropas Savienības (ES) lauksaimnieki turpina ciest ekonomiskus zaudējumus Krievijas noteiktā pārtikas embargo dēļ. Eiropas Komisijas (EK) palīdzība šajā jautājumā ir nepietiekama, uz to norādījuši vairāki lauksaimnieki.


"Rietumvalstu lauksaimniecības produkti joprojām turpina ciest no Krievijas importa aizlieguma. Vislielāko spiedienu jūt piensaimniecības nozare un cūkgaļas produkti. Pirmie dati par 2015.gada ienākumiem apstiprina, ka tirgus vēl nav atguvies no trieciena," pauž Pasaules Zemnieku organizācijas prezidente Evelīna Nguleka.

Saskaņā ar viņas teikto, EK palīdzībai lauksaimniekiem 500 miljonu eiro apmērā nebūs liela nozīme un piena, kā arī gaļas produkti prasa arvien vairāk ES atbalsta. Tiek norādīts, ka pieejamais finansējums jau tā tika saņemts novēloti - vienu gadu vēlāk.

Kā jau zināms, šogad atbildot uz sankciju pagarināšanu, Krievijas prezidents Vladimirs Putins šogad parakstījis dekrētu, kas paredz pagarināt pārtikas embargo līdz 2016. gada 5. augustam, tādējādi ierobežojot liellopu gaļas, cūkgaļas, putnu gaļas, piena un zivju produktu, augļu un dārzeņu importu no Rietumvalstīm.

Jau vēstīts, ka EK pēc ārkārtas sanāksmes Briselē, kura tika sasaukta, lai apspriestu atbalsta pasākumus lauksaimniekiem, kuri pašlaik cieš no piena un liellopu nozares krīzes, paziņoja par 500 miljonu eiro piešķiršanu lauksaimniekiem.

Tomēr, kā atzīst lielākā daļa lauksaimnieku un ekspertu, piešķirtais atbalsts Eiropas lauksaimniekiem 500 miljonu eiro apmērā būs īstermiņa palīdzība.Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: eksports, gaļas nozare, lauksaimniecība, pārtikas embargo, piena nozare, sankcijas, zaudējumi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats