20. jūnijs, Ceturtdiena
Vārda dienas: Maira, Rasa, Rasma
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » NEPLP piemēro maksimālo sodu PBK
NEPLP piemēro maksimālo sodu PBK
Autors: Apollo.lv / 29. maijs 2014, 17:12
Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi sodīt SIA «Pirmais Baltijas Kanāls» (PBK) administratīvā pārkāpuma lietā par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumiem raidījumos «Laiks».


Kā informē NEPLP, izvērtējot 25. un 26.februāra, kā arī 1., 2. un 4.marta raidījumus, NEPLP konstatē, ka tajos izplatīta neobjektīva informācija, pausts vienpusējs viedoklis par notikumiem Ukrainā. NEPLP uzlikusi PBK likumā paredzētu maksimālo naudas sodu – 3600 eiro, ņemot vērā, ka noticis atkārtots pārkāpums, raksta Apollo.lv.

Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma 24. panta ceturtajā daļā noteikts: «Elektroniskie plašsaziņas līdzekļi nodrošina, lai fakti un notikumi raidījumos tiktu atspoguļoti godīgi, objektīvi, veicinot viedokļu apmaiņu, un atbilstu vispārpieņemtajiem žurnālistikas un ētikas principiem. Komentārus un viedokļus atdala no ziņām un nosauc viedokļa vai komentāra autoru.» Šīs likuma normas mērķis ir nodrošināt objektīvu informācijas sniegšanu un sniegt faktoloģisko apgalvojumu kritisku un objektīvu vērtējumu.

«Raidījuma «Laiks» sižetos viedokli sniedz tikai personas, kuras uzskata Ukrainas varas maiņu par antikonstitucionālu, attaisno Krievijas agresiju Ukrainā, kā arī uzskata Maidana dalībniekus par noziedzniekiem. Raidījumā «Laiks» nav citu sižetu, kas apliecinātu, ka šādi apgalvojumi ir patiesi,» norādīts NEPLP lēmumā. Šādas vienpusējas informācijas izplatīšana var šķelt Latvijas sabiedrību attieksmē pret notikumiem Ukrainā.

«Vienpusējs šādu notikumu vērtējums elektroniskajā plašsaziņas līdzeklī, raidījumos, kurus veidojuši Krievijas elektroniskie plašsaziņas līdzekļi, var veidot priekšstatu, ka Ukrainā varu prettiesiski ir sagrābuši neonacisti un fašisti un ka Krievijas karaspēka ieviešanu Ukrainas teritorijā Ukrainas sabiedrība vērtē kā vēlamu un novērtē pozitīvi, nesniedzot citu personu viedokli par minētajiem faktoloģiskajiem apgalvojumiem. Drošības policija apgalvojusi, ka Krievijas plašsaziņas līdzekļu veidoto materiālu plašā pārpublicēšana Latvijas medijos veicina gan Krievijas plašsaziņas līdzekļu veidoto mītu un stereotipu, gan minēto asociāciju tālāku izplatību Latvijas sabiedrībā,» uzsver NEPLP.

NEPLP šodien pieņēma lēmumu administratīvi sodīt PBK administratīvajā lietā par apraides atļaujas pārkāpumu. PBK izsniegtajā apraides atļaujā noteikts, ka minimālais raidlaika apjoms latviešu valodā procentuāli no raidlaika kopapjoma diennakts laikā ir 21% (apraides atļauja attiecas uz Latviju, Lietuvu un Igauniju). Ņemot vērā, ka Lietuvā un Igaunijā PBK pretēji kanāla uzņemtajām saistībām nenodrošina apraides atļaujā noteikto latviešu valodas pieejamību, ir konstatēts apraides atļaujas pārkāpums. Par minēto pārkāpumu NEPLP piemērojusi PBK naudas sodu 1000 eiro apmērā.

NEPLP ir konstatējusi, ka PBK nav ievērojusi apraides atļaujā noteikto programmu versiju (Latvijā, Lietuvā un Igaunijā) maksimālo atšķirību ierobežojumu. Saskaņā ar apraides atļauju minētās programmu versijas var atšķirties ar reklāmu, sporta ziņu translācijām un citām katrai valstij īpaši veltītām translācijām, bet ne vairāk par 25% no diennakts raidlaika apjoma. Pēc PBK programmu versiju monitoringa no 2013. gada 7. oktobra līdz 13. oktobrim NEPLP šā gada 6. februārī uzsāka lietvedību administratīvā pārkāpuma lietā. Tās ietvaros tika konstatēti minētie programmu atšķirību ierobežojumu pārkāpumi. Ņemot vērā, ka NEPLP un PBK viedokļi par programmu atšķirību uzskaiti atšķiras, NEPLP nolēma uzsākt administratīvo procesu minētā jautājuma atrisināšanai.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: NEPLP, PBK

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats