27. februāris, Sestdiena
Vārda dienas: Andra, Līva, Līvija
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Arvien vairāk noziedznieku jūtas nesodāmi, ziņo VID
Arvien vairāk noziedznieku jūtas nesodāmi, ziņo VID
Autors: BNA.LV / 17. marts 2014, 11:10
Pagājušajā piektdienā, 14. martā, Eiropas Komisija (EK) rīkoja diskusiju ''Finanšu noziegumu un korupcijas apkarošana: veiksmes stāsti Eiropā un mācības Latvijai''. Šajā diskusijā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieks Kaspars Čerņeckis izteicās, ka finanšu noziedznieki Latvijā jūtas arvien nesodāmāki.


Viņš šādu tendenci izskaidro ar gauso tiesvedību, kā arī ne pārāk bargajiem sodiem, kas tiek piemēroti par finanšu noziegumiem. Tāpat fiktīvo uzņēmumu amatpersonas pasargā patiesos labuma guvējus, uzņemoties atbildību par nelikumīgām darbībām.

Bieži sastopama parādība ir tas, ka kopš riskanto komersantu jeb tā sauktā melnā saraksta ieviešanas visbiežāk par fiktīvu uzņēmumu amatpersonām tiek izvēlēti ārvalstu iedzīvotāji. Tāpat arī paši grupējumu organizatori visbiežāk uzturas ārzemēs. Šī iemesla dēļ Čerņeckis norādīja, ka finanšu noziegumu risināšanā ārvalstu sadarbība ir ļoti svarīga.

Kā vēl viena problēma tika minēts tas, ka organizētos noziedzīgos grupējumus nereti aizstāv pazīstamākie advokāti. Čerņeckis arī norādīja, ka vairākos sāktajos kriminālprocesos par naudas atmazgāšanu iesaistīti bijušie un esošie VID darbinieki.

Šīs diskusijas mērķis bija atrast veidus, kā uzlabot finanšu noziegumu apkarošanas sistēmu Latvijā.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Kaspars Čerņeckis, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats