18. maijs, Sestdiena
Vārda dienas: Ēriks, Inese, Inesis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Eksperti: nodokļu sistēma Latvijā ir nestabila
Eksperti: nodokļu sistēma Latvijā ir nestabila
Autors: Līga Nestere / NRA.lv / 4. februāris 2014, 15:14
Nodokļu un grāmatvedības eksperti norāda, ka biežās izmaiņas Latvijas nodokļu sistēmā un grāmatvedības uzskaitē liecina par sistēmas nestabilitāti, kas nelabvēlīgi ietekmē uzņēmējdarbību.


«Likumdošana Latvijā mainās tik strauji, ka uzņēmumiem un to finanšu speciālistiem ir grūti ne vien ievērot un izpildīt normatīvo aktu prasības, bet pats galvenais – laikus iepazīties ar šīm izmaiņām un to būtību. Tam ir arī sekas. Pirmkārt, ja grāmatveži uzņēmumos nepaspēj laikus iepazīties un pats galvenais saprast izmaiņas, tad tas apdraud uzņēmuma darbu. Otrkārt, biežās likumdošanas izmaiņas norāda, ka nodokļu sistēma Latvijā ir nestabila, līdz ar to pat riskanta. Šie riski apgrūtina ne tikai ikdienas darbu uzņēmumā, īpaši gada sākumā, bet arī ietekmē biznesa stratēģijas plānošanu un ieviešanu ilgtermiņā,» uzsver 1C:ANDI direktors Dmitrijs Muratovs.

Bet, kā norāda nodokļu konsultante un žurnāla Referents redaktore Maija Aleksejeva, pēdējo divu gadu laikā, īstenojot Nacionālo attīstības plānu, likumdevējs dod priekšroku lielu augsto tehnoloģiju uzņēmumu attīstībai, tajā pašā laikā pakāpeniski likvidējot vai samazinot nodokļu atvieglojumus mazajiem uzņēmumiem. Šie grozījumi apliecina, ka likumdevējs nerada labvēlīgus apstākļus mazajiem nodokļu maksātājiem, tā vietā apņemoties pastiprināt cīņu pret tiem, kas izvairās no nodokļu nomaksas, raksta NRA.lv.

«Pēdējā laikā Valsts ieņēmumu dienests kļūst aizvien cilvēcīgāks, piemēram, internetvietnē ievietojot metodiskos materiālus, kas skaidro likumu normu piemērošanu nodokļu maksātājiem, kas noteikti jāturpina un jāpapildina ar reāliem piemēriem, kas uzlabo grāmatvežu darbu. Aizvien biežāk grāmatvedim ir jāsaprot arī darba likumdošana, kurā ir daudz juridisku nianšu, bet ne vienmēr uzņēmumā līdzās grāmatvedim ir jurists. Tāpēc ir nepieciešami šādi materiāli arī darba likumdošanā,» uzsver biedrības Kompetents grāmatvedis priekšsēdētāja Maija Grebenko.


Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: 1C:ANDI, Dmitrijs Muratovs, Maija Aleksejeva, Maija Grebenko, Nodokļi

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats