19. janvāris, Trešdiena
Vārda dienas: Alnis, Andulis
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » KP atļauj AB Linas Agro Group iegādāties vistas gaļas ražotnes
KP atļauj AB Linas Agro Group iegādāties vistas gaļas ražotnes
Autors: Apollo.lv / 28. oktobris 2013, 13:04
11.oktobrī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut lauksaimniecības uzņēmumu holdingkompānijai AS «Linas Agro Group» iegādāties AS «Putnu fabrika Ķekava», SIA «Lielzeltiņi», SIA «Cerova» un SIA «Broileks».


Kā teikts KP paziņojuma medijiem, atļauja dota, jo apvienošanas rezultātā uzņēmumi varēs stiprināt konkurētspēju Baltijas un Skandināvijas tirgū, tomēr neiegūs tādu tirgus varu, kas ļautu ietekmēt cenas Latvijā, raksta Apollo.lv.

AB «Linas Agro Group» ietilpst 28 Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Dānijas uzņēmumi, kas darbojas tādos tirgos kā lauksaimniecība, lauksaimniecības produktu tirdzniecība un izejvielu piegāde, kā arī loģistikas pakalpojumi, tomēr neviens no tiem nenodarbojas ar vistu audzēšanu vai gaļas pārstrādi, informē KP.

AS «Putnu fabrika Ķekava» un SIA «Lielzeltiņi» ir vistas gaļas pilna cikla ražotāji. SIA «Lielzeltiņi» nodarbojas arī ar kombinētās lopbarības ražošanu, lielāko daļu saražotās produkcijas patērējot sava uzņēmuma vajadzībām. Savukārt SIA «Cerova» un SIA «Broileks» ir SIA «Lielzeltiņi» saistītie uzņēmumi, kas nodarbojas ar olu inkubāciju un vistu audzēšanu.

Lēmumā KP norāda, ka Latvijas tirgū pastāv spēcīga konkurence – darbojas aptuveni 20 vistas gaļas un vistas gaļas produktu piegādātāji, kas piedāvā Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Polijā, Dānijā un Zviedrijā ražotu produkciju.

Tā kā apvienošanās dalībnieku lielākie konkurenti darbojas lielās Baltijas un Skandināvijas uzņēmumu grupās, Latvijas uzņēmumu apvienošanās varētu pozitīvi ietekmēt konkurenci, radot konkurētspējīgāku uzņēmumu.

Izvērtējot apvienošanās ietekmi uz graudu vairumtirdzniecības tirgu, kurā darbojas SIA «Linas Agro Group», bet SIA «Lielzeltiņi» graudus iepērk kombinētās lopbarības ražošanai, KP nekonstatēja draudus konkurencei. Gaudu cenas vairumtirdzniecībā veidojas preču biržās globālā pieprasījuma-piedāvājuma ietekmē, un nevienam no apvienošanās dalībniekiem nav tādas tirgus varas, kas ļautu palielināt cenas, informē KP.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Konkurences padome, Linas Agro Group, vistas gaļa

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats