18. aprīlis,
Vārda dienas: Jadviga, Laura
Sākuma lapa » Uzņēmējdarbība » Vērienīgā operācijā aptur noziedzīga narkotiku pārvadātāju grupējuma darbību
Vērienīgā operācijā aptur noziedzīga narkotiku pārvadātāju grupējuma darbību
Autors: Apollo.lv / 7. oktobris 2013, 12:05
Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvalde, veicot apjomīgas operatīvās un izmeklēšanas darbības, ir apturējusi noziedzīga narkotisko vielu pārvadātāju grupējuma darbību, informē VID.


Apollo.lv pastāstīja VID Sabiedrisko attiecību daļas galvenā speciāliste Evita Teice-Mamaja, operatīvo un izmeklēšanas pasākumu rezultātā tika iegūtas ziņas, ka personu grupa nodarbojas ar narkotisko vielu kontrabandu no Dienvidamerikas valstīm uz Latviju.

Tika konstatēts, ka šā gada 2.augustā Latvijā ar avioreisu no Frankfurtes atlidoja narkotisko vielu kurjers – kāds Lietuvas pilsonis, kurš savā vēdera dobumā kapsulās pārveda pāri valsts robežai narkotiskās vielas. Starptautiskajā lidostā «Rīga» minēto personu sagaidīja divi Lietuvas pilsoņi.

Šā gada 4.augustā  Lietuvas pilsoņa ķermenī kapsulas ar kokaīnu  izraisīja ļoti nopietnus un dzīvībai bīstamus veselības traucējumus. Lai iegūtu visu Latvijā ievesto narkotiku daudzumu, iesaistījās citi organizētās grupas dalībnieki – Latvijas pilsoņi.

Šajā nolūkā tika rezervēts numurs viesnīcā netālu no Rīgas, kur 6.augustā viņus visus piecus aizturēja VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas.

Par konstatēto pārkāpumu tajā pašā dienā tika ierosināts kriminālprocess saskaņā ar Krimināllikuma 1901.panta 1.daļu par iespējamo narkotisko vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas valsts robežai nelikumīgā veidā.

Kurjers - Lietuvas pilsonis - tika nogādāts  vienā no Rīgas slimnīcas stacionāriem, kur  operācijas laikā no viņa vēdera dobuma tika izņemti ar polimēra materiālu aptīti konteineri ar kokaīnu saturošu vielu.

Kriminālprocesa ietvaros tika aizturētas piecas personas - četrām personām kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums, bet vēl vienai personai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā diennakts režīmā tika iesaistītas vairāk kā 20 VID Muitas kriminālpārvaldes amatpersonas, veiktas piecas kratīšanas un sešas ekspertīzes.

Šobrīd kriminālprocess atrodas izmeklēšanas stadijā un plašāka informācija izmeklēšanas interesēs netiek sniegta.
Diskusija par rakstu (0)

Atslēgvārdi: Evita Teice-Mamaja, mutia, narkotikas, VID

Saistītie raksti

Komentē šo rakstu
Tavs vārds:
Tavs e-pasts:
Tavs komentārs:

 Rādīt aizvērtās ziņas
 Rādīt visu saturu
 Krāsaini attēli
 Rādīt reklāmu
Manu ziņu portfelis
Neesi pievienojis savas ziņas.
TOP3 ziņas
Vairāk

Ekonomika.lv ziņas
Jaunākie komentāri
Reklāma
Mediju apskats